81 İLDE 50 BİN ÇOCUĞA ULAŞMAK HEDEFLENİYOR

Server Gençlik Ve Spor Kulübü Derneği tarafından ‘Haydi Çocuklar Camiye’ kampanyası düzenlendi.

2018-2019 eğitim- öğretim yılı ilk döneminin tamamlanmasına sayılı günler kala çocukların yarıyıl tatilini verimli geçirmesi için Server Gençlik Ve Spor Kulübü Derneği tarafından ‘Haydi Çocuklar Camiye’ kampanyası başlatıldı.

            Çocuklara camide cemaatle namaz kılmayı sevdirmek ve bu alışkanlığı hayat tarzı haline getirmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen kampanya kapsamındaki yarışmada dereceye giren çocuklara hediyeler verilecek. Server Gençlik ve Spor Kulübü Derneği yöneticileri , “Namazını camide kıl, puanları topla, ödülünü kap” sloganlı, ‘Haydi Çocuklar Camiye’ projesi ile 81 ilde 2 bin 500 camide 50 bin çocuğa ulaşılmasının hedeflendiğini kaydetti.

            Server Gençlik ve Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Fatih Ertaş, Günümüzde caminin ve cemaatle namaz kılmanın öneminin unutulmaya yüz tuttuğunu belirterek, “ Teknoloji çağında insanları meşgul eden bilgisayar, telefon, televizyon gibi elektronik aletler insanları asli vazifesi olan Allah’a kulluktan uzaklaştırmaktadır. Yapılan her türlü gayretlere rağmen insanlar, namaz ve camiye karşı gereken ilgiyi göstermemektedirler. Namazı ya geciktirmekte ya da hiç kılmamaktadırlar. Namaz ve camiyi insanların gündemine getirmek için bu proje düşünüldü “dedi.

AMAÇ CAMİDE CEMAATLE NAMAZ KILMAYI SEVDİRMEK

            Projenin amacının, 6-13 yaş arası erkek çocuklara camide cemaatle namaz kılmayı sevdirmek ve bu alışkanlığı hayat tarzı haline getirmelerini sağlamak olduğunu ifade eden Ertaş, “Namaz ve sure ezberleri sonucunda, il genelinde A kategorisi, B kategorisi ve C kategorisinde dereceye girenlere ödüller verilecek. Ödüller ilden ile değişiklik gösterecek. Ancak bisiklet, tablet, kaykay, kumandalı araba, jenga oyun seti, futbol topu gibi hediyelerin olması bekleniyor” diye konuştu.

YARIŞMA ŞARTLARI

            21 Ocak 2019 Pazartesi günü sabah namazı ile başlayacak yarışma, 31 Ocak Perşembe günü yatsı namazı ile sona erecek. Çocuklar her namaz vaktinde camide cemaatle namaz kılarak ve kendi kategorilerindeki sureleri ezberleyerek puan kazanacaklar. Proje sonunda en çok puan kazanan 3 çocuğa ödül verilecek. Ödüller illerdeki proje ortakları tarafından belirlenecek. Projeye katılmak isteyenler 22 Ocak 2019 saat 22.00’ye kadar başvuru yapabilecekler. 1-3 Şubat tarihleri arasında illerin ödül törenlerinde sonuçlar açıklanacak. Projeye katılmak isteyenlerin www.haydicocuklarcamiye.com adresinde yayınlanan başvuru formunu doldurmaları gerekiyor.

Yarışmayla ilgili detaylara da buradan ulaşılabilecek.

Haydi Çocuklar Camiye Sosyal Medya Hesapları https://instagram.com/cocuklarcamiye

https://twitter.com/cocuklarcamiye

https://www.facebook.com/cocuklarcamiye

 

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat