HASAN AKAR’IN YENİ KİTABI ‘TOKAT VALİLERİ’ OKUYUCULARI İLE BULUŞTU

Tokat Şairler ve Yazarlar Derneği Başkanı Hasan Akar’ın Cumhuriyet dönemi Tokat Valileri için hazırladığı araştırma yazıları Tokat Gazetemizde köşe yazısı olarak yayınlanmıştı. Gazetemiz yazarlarından Hasan Akar Tokat’ta görev yapan valilerle ilgili yazılarını ‘Tokat Valileri’ isimli eseri ile kitaplaştırdı.

            Hasan Akar, çalışmalar sırasında 5 vali hariç bütün valilerin bizzat kendisine ya da ailesine ulaşıldığını belirterek, önümüzdeki günlerde kitabın Ankara’da ve Tokat’ta tanıtım ve imza töreninin yapılacağını söyledi.

            Tokat Valileri kitabı ile ilgili bilgiler veren Tokat Şairler ve Yazarlar Derneği Başkanı, İLESAM İl Temsilcisi, Araştırmacı yazar Hasan Akar, “Tokat’ta görev yapan valilerden 22 ‘si vefat etmiş,14 valimiz yaşıyor. Bazı valilerin orijinal fotoğrafları ailelerinden temin edildi bunlar Tokat Valiliğine teslim edilecek” dedi.

            Tokat Belediye Başkanları konusunda da çalışmalarını aralıksız sürdürdüğünü ifade eden Akar, Tokat Valileri’ isimli eserinin Berikan Yayınları arasında 1000 adet basıldığını kaydetti.

            Tokat Gazetesi olarak köşe yazarımız Hasan Akar’ ı kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat