TOKAT'TA KARLA MÜCADELE DEVAM EDİYOR

Tokat'ta 469 köy yolunun ulaşıma kapandığı bildirildi. İl Özel İdaresi ekipleri köy yollarının ulaşıma açılması için çalışmalarına devam ediyor.

İl genelinde kar ve buzlanma ile mücadele kapsamında yolda karın birikmesini önlemek, biriken karı yoldan uzaklaştırmak ve buz tutan kesimlerde kaymayı önlemek amacıyla Karayolları ve İl Özel İdaresi ekipleri tarafından çalışmalara aralıksız devam ediyor.

Karayolları Ekipleri Çalışmalara Devam Ediyor Kapalı Yol Yok

Karayollarından alınan bilgiler doğrultusunda, Karayolları 74. Şube Müdürlüğü 10 Kamyon 4 Greyder ve Karayolları 76. Şube Müdürlüğü 11 Kamyon, 5 Greyder, 1 Yükleyici ile gece boyunca çalışmalarına aralıksız devam etti. Sürekli yağan kar neticesinde yolların tamamı taban yapmış ancak yolların tamamı trafiğe açıktır. Özellikle TOKAT-SİVAS Devlet yolu Kızıliniş mevkii, Zile-Alaca Yolu Karayün Beli mevkii, Tokat-Almus yolu Mamu Beli mevkii, Artova-Sulusaray yolu Horon Beli ve Artova arası, Reşadiye Bereketli Bozcalı-Aybastı yollarında sürgün devam etmektedir. Gün ışığı ile birlikte yolların tıkanmaması için öncellikle karayolları ekipleri eğimli rampalarda taban yapan karı kazıma ve tuzlama çalışmalarına devam etti.

İl Özel İdaresi Ekipleri Köy Yollarında Çalışmalara Devam Ediyor

İl Özel İdaresi ekipleri, İl genelinde etkisini gösteren yoğun kar yağışının ardından ulaşıma kapanan Merkezde 43, Almus’ta 32, Artova’da 28, Başçiftlik’te 6, Erbaa’da 74, Niksar’da 75, Pazar’da 6, Sulusaray’da 6, Turhal’da 23, Yeşilyurt’ta 16, Zile’de 95 köy yolunun ulaşıma açılması için çalışmalarına tüm personel ve araçları ile aralıksız devam ediyor.

Don ve Buzlanmaya Dikkat

Karayolları ve İl Özel İdaresi ekiplerinin çalışmaları ve alınan tüm tedbirlere rağmen sürücülerin don ve buzlanma nedeniyle daha dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.

Tokat Valiliği Tarafından Vatandaşlara Çay ve Yemek İkramında Bulunuldu

Yoğun kar yağışı nedeniyle dün gece, Tokat-Sivas devlet yolu Sivas'a gidiş yönü Geyras mevkiinde, Tokat İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Müdürlüğü ekipleri tarafından ağır tonajlı araçların, TIR'ların ve zincir takmayan araçların geçişine izin verilmedi. Araçlar bölgede bulunan akaryakıt istasyonuna park ettirilirken, buradaki tesislerden faydalanan vatandaşlara Tokat Valiliği tarafından çay ve yemek ikramında bulunuldu.

Akaryakıt istasyonu tesislerine gelen İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürü Yüksel Bozkurt, şoförleri ve yolcuları ziyaret ederek, yol durumu ile ilgili vatandaşlara bilgiler verdi.

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat