SAĞLIK-SEN'DEN 10 OCAK KUTLAMASI

Memur-Sen İl Temsilcisi ve Sağlık-Sen Şube Başkanı Suat Mantar, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

            Mantar mesajında; gazetecilerin ilkeli yayıncılık anlayışıyla olayları tarafsız bir şekilde halka aktararak, vatandaşın en doğal hakkı olan zamanında, doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlayarak milletin vicdanına ses olduğu ifadelerine yer verdi.

            Bilgi aktarımının yanı sıra yeri geldiğinde yörenin, bölgenin ve ülkenin kalkınmasına, gelişmesine katkıda bulunan gazetecilerin toplumsal statüsünün güçlendirilmesinin toplumun yararına olduğunu belirten Mantar, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Basınımızın gösterdiği gelişmede, şüphesiz en büyük pay, görevini fedakarca yapan basın çalışanlarına aittir. İçinde bulundukları şart ya da koşullar ne olursa olsun görevleri peşinde koşan gazetecilerimizin düzenli bir mesai kavramı olmadan, halkı bilgilendirmek için verdiği mücadele her türlü takdirin üzerindedir. Demokratik kültürümüzün en önemli parçalarından birisi olan medya kuruluşlarımızın sorumluluklarının bilincinde olarak, hem demokrasimizin gelişmesine hem de birlik ve beraberliğimizin pekişmesine katkılarını sürdürmektedirler. Bu düşüncelerle, medya mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor,  başarılar diliyorum”

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat