EMNİYET MÜDÜRÜ 'UYUMA' UYGULAMASINI İHBAR YAPARAK TANITTI

Tokat Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, uyuşturucu ile mücadele kapsamında mobil telefonlarda kullanılmaya başlanan 'Uyuma' isimli uygulamayı deneme amaçlı kullanarak tanıtımını yaptı.

            İç İşleri Bakanlığı tarafından uyuşturucuyla mücadele kapsamında yapılan çalışmalara bir yenisi daha eklendi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, uyuşturucuyla mücadele için geliştirilen mobil ihbar uygulaması 'Uyuma'nın hayata geçirildiğini duyurdu. Google Play ve App Store üzerinden yayınlanan 'Uyuma' isimli uygulama ile vatandaşlar uyuşturucu kaynaklı ihbar ve bildirimlerini 155 ihbar hattına anında yapabilecek. Vatandaşlar uygulama sayesinde acil durumlarda güvenlik güçleriyle iletişime geçerken, yaşanan vakit kayıplarının da önüne geçilmiş olacak.          

Tokat İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, 2018 yılı Değerlendirme toplantısında ‘Uyuma’ uygulamasını tanıtarak herkesin bu uygulamayı cep telefonuna indirmesini istedi.

            Vatandaşların uyuşturucu ile ilgili durumları kolaylıkla bildirebilmeleri için ‘Uyuma’ isimli bir aplikasyon hazırlandığını belirterek uygulama hakkında bilgi veren İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, cep telefonuna indirdiği uygulama ile bulunduğu noktadan deneme amaçlı bir ihbarda bulundu. Müdür Topaloğlu’nun bulunduğu konum uygulama sayesinde 155 İhbar Hattına ulaştı. Yaklaşık 1 dakika içerisinde 155 İhbar Hattından Müdür Topaloğlu’nun cep telefonunu arayan polis, ekip göndermek amacıyla ihbarı değerlendirdi. İl Emniyet Müdürü Topaloğlu, ise uygulamayı gazetecilere tanıtmak için tanıtım amaçlı bir ihbarda bulunduğunu belirterek ihbarın dikkate alınmaması yönünde talimat vererek ekiplere hızlı dönüş yaptıkları için teşekkür etti.

            İl Emniyet Müdürü Topaloğlu, uygulamaya ilişkin yaptığı açıklamada, "Uyuma uygulaması ihbar hattı 155 gibi. Konuşmadan ihbarda bulunabiliyorsunuz. O uygulamayla bildirdiğinizde ihbar hattımıza düşüyor. İlgili ekip bulunduğunuz yere yönlendiriliyor ve hemen uyuşturucu ekipleri geliyor." dedi.

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat