BAŞKAN EROĞLU KARLA MÜCADELE EKİPLERİNİ ZİYARET ETTİ

Tokat’ta etkisini gösteren kar yağışının ardından Tokat Belediyesi ekipleri tam zamanlı çalışarak şehrin tüm bölgelerinde karla mücadeleyi sürdürdü.

            Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, karla mücadele çalışmalarını ilk günden itibaren yakından takip ederek, çalışanlara kolaylıklar diledi.

300’DEN FAZLA ÇALIŞANLA KAR KÜRÜME, TUZLAMA VE SOLİSYON ÇALIŞMALARI

            Son bir haftadır Tokat’ın Türkiye’deki en çok kar yağışı alan illerden biri olduğunu ifade eden başkan Eroğlu, “Kar berekettir, güzelliktir, hem toplumun hem iklimin hemde şehrimizin birçok ihtiyacını giderecek önemli bir ihtiyaçtır. Allah rahmetini bereketini Tokat’ımızdan esirgemesin. Geçtiğimiz hafta Salı günü öğleden sonra başlayan kar yağışı ertesi gün sabahına kadar devam etti. Belediye olarak bizler de kar yağışıyla birlikte kar kürüme, tuzlama ve mücadele çalışmalarına devam ettik. Akabinde de buzlanma meydana geldi. 10’dan fazla ekip kurduk. 300’den fazla çalışma arkadaşımız ile üç vardiya halinde bütün çalışmaları hızlı bir şekilde yaptılar. Tüm arkadaşlarımızın emeğine sağlık.

            Karla mücadele çalışmalarımızda öncelikle ana arterleri ele aldık. Ardından şehrimizin yüksek kesimlerinde yolların açılması için çalışmaları sürdürdük. Tuzlama, solisyon çalışmaları ile açılan yollar ve kaldırımlarda ki çalışmalarla şehrimizin tüm noktasına hizmet götürdük. Araçların girmediği alanlarda ekiplerimiz kendi güçleri ile mücadeleyi sürdürdüler. İnsanlarımızın mağdur olmaması için gece-gündüz demeden sabahlara kadar çalışmalarımızı sürdürdük. Tüm arkadaşlarımıza tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat