CHP’Lİ DURMAZ’DAN TOKAT-TURHAL DEMİRYOLU İÇİN SORU ÖNERGESİ

Cumhuriyet Halk Partisi Tokat Milletvekili, TBMM İdare Amiri Kadim Durmaz,  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle TBMM Başkanlığında soru önergesi verdi.

            Durmaz önergesinde; projesi tamamlanacak olan Tokat-Turhal arası Demiryolu hattının 2019 yılında yatırım programına alınıp alınmayacağını sordu.

ANKARA- SİVAS YÜKSEK HIZLI TREN HATTI TOKAT’A UĞRAMADI

            Tokat’ın Ankara-Sivas arasına yapımı devam eden Hızlı Tren projesinden yararlanamadığını belirten Durmaz, “Demiryolu ile ulaşım Zile-Turhal ilçelerimiz arasında Cumhuriyetin ilk yıllarında yapılmış ve şuan yenileme çalışmaları devam etmektedir.Turhal ilçemiz İl merkezine yaklaşık 47 km’dir. Tokat-Turhal arasına 42 km uzunluğunda çift hatlı, Elektrikli ve sinyalli yeni demiryolu hattı yapılarak Tokat ilimizin ulusal demiryolu ağına bağlanması için fizibilite çalışmalarının tamamlandığı TCDD Genel Müdürlüğü tarafından 2016 yılında tarafıma yazılı olarak bildirilmiştir.

2019 YILINDA YATIRIM PROGRAMINA ALINMALI

            2019 Haziran –Temmuz aylarında projesi tamamlanacak olan Tokat-Turhal arası demiryolu hattının 2019 yatırım programına alınmasının tüm Tokat halkının haklı beklentisi olduğunu ifade eden Durmaz’ın Ulaştırma ve Altyapı Bakanı’na yöneltmiş olduğu sorular şöyle oldu:

"1-Tokat-Turhal Demiryolu hattının yapımı 2019 yılı yatırım programına alınıp ihale edilmesi için yeterli ödenek ayrılmış mıdır?

2-Toplam proje yatırım tutarı ne kadardır?

3-Tokat, Ankara-Sivas arasına yapımı devam eden Yüksek Hızlı Tren hattına bağlanacak mıdır? Bağlanacaksa güzergâhı neresi düşünülmektedir?"

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat