60 YAŞINDAN SONRA BEYAZ PERDE HEYECANI

Tokat’ın Almus İlçesi Çevreli Beldesinde yaşayan 60 yaş ve üstü 25 kişi beyaz perde ile tanışmanın heyecanını yaşadı.  Tokat Gönüllü İyilik Elçilerinin ilk etkinliği çerçevesinde il merkezinden yaklaşık elli km uzaklıkta yaşayan vatandaşlar sinemada film izlemek için Çevreli Belediye Başkanı Ercan Gürer’in öncülüğünde il merkezine geldi. Filmi izlemeye gelenler arasında ilk defa sinema ile tanışanların yanı sıra elli yıl önce sinemaya gitmiş olanlarda vardı. Beyaz perdede ‘Bizim İçin Şampiyon’ filminin izlenmesi sonrasında Tokat Belediyesi sosyal tesislerinde vatandaşlara yemek ikramı yapıldı.

TOKAT GÖNÜLLÜ İYİLİK ELÇİLERİNİN İLK ETKİNLİĞİ

Amaçlarının maddi değil manevi dokunuşlarla mutluluk vermek olduğunu belirten Fatma Esin Tuna,  “Tokat Gönüllü İyilik Elçilerinin ilk etkinliğini yapıyoruz. 2019’da kurduk bu oluşumu, bir grup olarak faaliyet göstereceğiz. Daha önce hayatında izlememiş, izlediyse de çok yıllar önceki teknoloji ile izlemiş, sinemayı izlemiş olan yaşlı insanlarımıza bugünkü teknolojide sinema mutluluğunu yaşatmak istedik. Hepsi çok heyecanlı. Biz bu hayalimizi belediye başkanlarımızla paylaştık, çevreli belediye başkanımız kendi imkânları ile vatandaşları getirdi. Tokat Belediye Başkanımız öğle yemeğini verecek. Sinema sahibi oda sinemasını ücretsiz açtı ve izlettiriyor. Bu şekilde çeşitli dokunuşlar yapıyoruz ve gücümüzü de yanımızdaki iyi insanlardan alıyoruz” dedi.

FARKLI BİR ETKİNLİK, FARKLI BİR HEYECAN

Çevreli Belediye Başkanı Ercan Gürer ise “Tokat Gönüllü İyilik Elçileri ile birlikte özellikle beldemizde hayatında sinema ile buluşmamış olan vatandaşlarımızı sinema ile buluşturmak için ortak bir görüşme yaptık. O görüşme sonrasında da vatandaşlarımız sinemaya getirelim düşüncesi hâsıl oldu. Özellikle beldemizde 60 yaş ve üstü hayvancılıkla ve yaylacılıkla uğraşan sinemaya gitme imkânı olmayan vatandaşlarımızı Tokat Gönüllü İyilik Elçileri ile birlikte sinemada buluşturmuş olduk. Farklı bir etkinlik farklı bir heyecan, ilk kez hayatlarında beyaz perde ile karşılaşma imkânları oldu” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat