NİKSAR ÇAMİÇİ BARAJI TAMAMLANDI

Niksar'ın içme suyu sıkıntısını ortadan kaldıracak Niksar Çamiçi Barajının tamamlanarak su tutulmaya başlandığı bildirildi. Çamiçi barajının temelden yüksekliği 31,44 metre, 0,777 milyon metrekare depolama hacmine sahip.

            Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü Tokat'ta yaptığı yatırımlarla ilimizin mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlara içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor.

           

Ülkemizin içme, kullanma ve sanayi suyu ihtiyacının yarısından fazlası Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından yapılan içme suyu tesislerinden karşılanıyor. DSİ'den yapılan açıklamada 81 İl İçme Suyu Eylem Planı hazırlanarak başlanan çalışmalar çerçevesinde Tokat'ın 2040-2050-2071 yıllarına kadar olan içme suyu meselesinin çözüme kavuşturulacağı belirtildi.

           

Bu kapsamda Tokat Niksar'ın içme suyu sıkıntısını ortadan kaldıracak Niksar Çamiçi Barajının tamamlanarak su tutulduğu müjdesini veren DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın, “Niksar Çamiçi Barajında depolanacak su ile Niksar İlçemizin Çamiçi Yaylası ile Ardıçlı, Cerköy ve Güvenli köylerinin içme suyu teminine katkı sağlanacaktır." dedi.

            DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın, projenin yapılmasında emeği geçenlere teşekkür ederek, Tokat’a bundan sonrada yatırımlarını sürdüreceklerini belirtti.

            Çamiçi barajının temelden yüksekliği 31,44 metre, 0,777 milyon metrekare de depolama hacmine sahip.

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat