METİN POLAT'TAN AFGAN ÇOCUKLARI KURTARAN ÖZYURT'A ZİYARET

AK Parti İl Başkanı Metin Polat, iki katlı evde çıkan yangında Afgan ailenin çocuklarını kurtaran gazetemiz dağıtıcısı Remzi Özyurt'u ziyaret etti. Polat, Özyurt'a teşekkür ederek, hediye takdim etti.

            Remzi Özyurt'un evinde gerçekleşen ziyarette açıklama yapan AK Parti İl Başkanı Metin Polat, "Bu memleketin dünyaya yetiştirdiği en büyük kaynağı nedir?" diye sorsalar, biz buna "kahraman" diye cevap veririz. Yıllar yılı sahte kahramanlarını bizlere pazarlamaya çalışan sömürgeci ülkelerin filmlerini yaptığı sözde olağanüstü özellikteki kişilerine, biz sıradan hayatımızda, normal bir iş yapmış olarak bakıyoruz. Zira yalnızca askerinden, kolluk görevlisinden değil temizlik işçisinden, esnafına, doktorundan, öğretmenine kadar her kesiminden kahraman çıkaran bir topraktayız. Bu kahramanlıkların, büyük bir örneğini, son olarak bir gazete dağıtıcısı kardeşimiz Tokat'ta verdi. İlimizde sığınmacı olarak bulunan bir ailemizin evinde çıkan yangını fark edip, metrelerce yüksekten aşağı bırakılan çocukları burnunu bile kanatmadan tutarak hayata kazandırdı. İnsanlık adına sembol olabilecek çapta ortaya konan bu işin kalıcı olması, üzerine tekrar düşünülmesi için biz de daha önceden de tanıdığımız Remzi Özyurt'a ufak bir hediye hazırlattık. Kendisine bundan sonraki hayatında başarılar diliyor, hayat kurtarmaya vesile olan o güzel yüreğini selamlıyorum." diye konuştu.

            Remzi Özyurt da yaptığı açıklamada, "Ak Parti İl Başkanımız Metin Polat şahit olduğum olaydan dolayı tebrik ziyaretinde bulundular. Kendilerine teşekkür ederim, Allah razı olsun. Allah'u tealâ devletimize milletimize dinimiz İslam'a hizmet edenlerden eylesin inşallah." dedi.

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat