GURURUMUZ BELEDİYE PLEVNE VOLEYBOL TAKIMI

Teknik Adamın Gözüyle / Ercan Süsoy

Vilayetimizin ülkemizde voleybol branşında kurulduğu günden beri devamlı gündemde kalan Belediye Plevne Voleybol takımı bu hafta sahamızda yaptığı maçta Ziraat Bankası Voleybol takımını hiç set vermeden 3-0 lık bir skorla mağlup etti.

            Tokat Belediye Plevne, Ziraat Bankası birinci etap Efeler Voleybol liginde gözümüze takılan önemli ayrıntılara gelinse

            1-Eski Ali Yücel Kapalı Spor Salonunun yapılışında takip ettiğim eski Ali Yücel Kapalı Spor Salonundan sonra, yeni Ali Yücel Kapalı Spor Salonuna gittiğim de gördüğüm manzara bana bu geçen zamanda ki yapılan işler gözlerimden sinema şeridi gibi geçti. Bir hayli duygulandım fakat yeni Ali Yücel Salonunda gördüğüm manzara beni çok çok gururlandırdı. Çünkü mütevazi bir Anadolu şehri olan Tokat’ımız artık ülkemizde ki İstanbul, Ankara, İzmir gibi illerde bulunan voleybol maçlarının oynandığı salonlardan hiç farkı yoktu. Hatta bu maçları takip eden seyirci sayısı bakımından da onlar kadar zaman zaman da onlardan daha fazla bir seyirci potansiyeline sahipti. Ne diyelim helal olsun Ali Yücel Salonumuz. Tokat’ımızı ülkemizde bundan daha fazla tanıtan bir turizm elçilerimiz futbol ve voleybol diyoruz. Belediye Plevne spor kulübüne bu özellikleri sağlayan Belediye Başkanımız, bu kulübün yöneticileri, takımımızın teknik heyetine sporcularına bizleri bu güzellikleri sundukları için binlerce teşekkürler teşekkürler…

            2-Elde olmayan sebepler yüzünden Belediye Spor Kulübümüzün diğer yaptığı maçları maalesef izleyemedik. Acaba bu maçlarda neler oluyor bilemiyoruz. Vilayetimizin Valimiz Sayın Ozan Balcı, Belediye Başkanımız Sayın Eyüp Eroğlu’na bu önemli günlerde protokol tribününde görmeliyiz. Siyasi adamlarımız da hem Tokatspor’un maçlarında olduğu gibi Voleybol maçlarımızda da ortada görünmüyorlar. Lütfen Şeref Tribününde yer alarak takımımızla ilgili alakalı olmalıdırlar

3-Takımımızı maçın başından sonuna kadar kaynana zırıltısı aletini hiç susmadan çalarak muazzam bir gürültü ile destekleyen Belediye Plevne Takımı seyircilerimizin tezahüratları görülmeye değerdi.

4-Belediye Plevne Spor Voleybol takımımızı bu seviyede mücadele ettiren başta Belediye Başkanımız olmak üzere, İsmet Yiğit Başkanlığında ki Yönetim Kurulumuzun da yaptığı hizmetlere ne kadar teşekkür etsek azdır. Pek kolay olmayan maliye ödemeleri yapmaya çalışmak hiçte kolay bir durum olmamasına rağmen bu işi başardıkları içinde ne kadar teşekkür etsek azdır.

            5-Bu arada Tokatspor’umuzun en önemli turizm elçisi olan futbol takımından da bahsetmeden geçemiyoruz.

            Gaziosmanpaşa Stadının yerine yapılacak yeni stadyumunda Ali Yücel Kapalı Spor Salonu gibi tüm donanıma sahip olmasını bekliyoruz. Bu arada Belediye Başkanımız ve ilgililerden stadın yeri hakkında yanlış bir davranışı da beklememekle beraber Turhal’da yapılan tarihi futbol stadyumunu gereksiz bir şekilde yıkarak Turhal’ın Yavşanlık bölgesine yapılan stadımızı düşünerek bizim de böyle bir yanlışlığa kurban gitmemek için vilayetimizin tam merkezinde tarihi bir yapıya sahip olan Gaziosmanpaşa Stadyumu yıkarak yerine yeni ibr modern stadın yapılması en doğru hareket olacaktır. Turhal’da ki bu yanlışı yapan Belediye Başkanı ve Siyasiler şimdi neredeler? Turhalspor’un maçlarını izlediğimiz stadyumu sahası olmayan kazaların alelade bir yerde müsabaka yapılan görüntüsü izlenimini bırakıyor. Son senelerde mali sıkıntı yaşayan Tokatspor'umuz Gaziosmanpaşa Stadyumunun yerine yapılacak yeni stadyumun yola bakan bölümünde ki kapalı tribününü altlarına yapılacak işyerleri ve dükkânlar Tokatspor'umuza önümüzdeki senelerde hayatını idame ettirecek kadar gelir elde ettirir, hiç kimseye yük olmadan kendi kendini idare eden bir kulüp olmasını sağlar. Haydi, hayırlı diyelim.

MAÇIN TEKNİK ANALİZİNE GELİNCE

            Şahsımın voleybol ile ilgili uzman olacak bir yapı ve lisansa sahip olmadığı için ancak gençlik yıllarımda lisede talebe iken okul takımında yer alarak bu spor branşına idim. o zamanlar üç kütör, üç pasör dağılışı ile oynanan voleybol müsabakası, şimdi ise bir pasör beş kütör ile oynanarak daha güzel ve seyri hoş bir spor branşına dönüşmüş. Hülasa olarak Belediye Plevne Voleybol takımımız Tokat'ımızın Türkiye’ye tanıtan turizm elçisi konumunda bulunuyor. Bu konuda hizmet eden herkese teşekkürler sunarken Tokatlı sporseverlere sevgi ve saygılar sunarız.  

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat