GELECEK İÇİN TARIM ARAZİLERİ KORUNMALI

İl Toprak Koruma Kurul Toplantısında Tokat’ın, Türkiye’nin ve gelecek nesillerin geleceği için tarım arazilerinin korunması gerektiği vurgulandı.

            Toprak Koruma ve Arazi Kullanım Kanunu gereğince gerçekleştirilen ‘İl Toprak Koruma Kurul Toplantısı’ Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında gerçekleştirildi.

            Valilik Toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda, gündem maddeleri değerlendirilerek karar bağlandı.

            Tarım arazilerinin korunması, geliştirilmesi ve verimli kullanılmasına yönelik inceleme, değerlendirme ve izleme yapmak, ortaya çıkan olumsuzlukları belirlemek, toprak korumayı ve bununla ilgili sorunları giderici önlemleri almak, geliştirmek, uygulanmasını sağlamak için görüş oluşturmak amacıyla yapılan toplantıda konuşan Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat’ın, Türkiye’nin ve gelecek nesillerin geleceği için tarım arazilerinin korunması gerektiğini belirtti.

            Tarım dışı üretim amaçlı taleplerin Organize Sanayi Bölgesi’nde değerlendirilmesi gerektiğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, alınan kararlarda memleketimizin, milletimizin çocuklarımızın geleceği için hassas davranıldığını ve tarım arazilerinin önemine binaen korunması gerektiğini ifade etti.

            2018 yılında kuruldan geçen kararların da değerlendirildiği toplantıya  Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Gödekmerdan ve kurul üyeleri katıldı.

 

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat