112 ACİL ÇAĞRI MERKEZİ İNŞAATINDA SONA GELİNDİ

110-112-122-155-156-177 vb. acil yardım telefonlarının muhtelif ve çok sayıda olması nedeniyle yaşanan zorlukları ortadan kaldırmak için hepsini tek çatı altında toplayacak olan 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü’nün inşaat çalışmalarının önümüzdeki günlerde tamamlanacağını bildirildi.

            Vali Dr. Ozan Balcı, yapım çalışmaları devam eden 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü inşaatında incelemelerde bulundu.

            Vali Dr. Ozan Balcı, inşaat alanını gezerek 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü İbrahim Erdoğan’dan proje ile ilgili bilgiler aldı.

            112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü İbrahim Erdoğan, çeşitli kurumlara ait yardım talep ve ihbarlarının yapıldığı 110-112-122-155-156-177 vb. acil yardım telefonlarının muhtelif ve çok sayıda olması nedeniyle yaşanan zorlukları ortadan kaldırmak için hepsini tek çatı altında toplayacak olan 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü’nün inşaat çalışmalarının önümüzdeki günlerde tamamlanacağını belirtti.

            Vali Dr. Ozan Balcı, ülke genelinde İçişleri Bakanlığı tarafından koordine edilen ve valilikler bünyesinde hizmet vermekte olan 112 Acil Çağrı Merkezleri ile 110 İtfaiye, 112 Sıhhi İmdat, 155 Polis İmdat ve 156 Jandarma, 122 AFAD, 177 Orman Yangın gibi acil çağrı hizmetlerinin tek bir merkez altında birleştirilmesi ve acil çağrıların bu merkezlerden karşılanarak sevk ve koordine edilmesinin hedeflendiğini belirterek, amacın vatandaşlara en iyi ve en kaliteli hizmet sunmak olduğunu söyledi.

            112 Acil Çağrı Merkezinin Güneşli Mahallesinde  9167.11 m² alan üzerinde yapımının devam ettiğini kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, Aselsan’ın ihale çalışmalarının devam ettiğini, bu yılın Ağustos ayında çalışmaların tamamlanıp binanın hizmete açılmasının hedeflendiğini söyledi. 

            Tokat’ımıza ve Tokatlı vatandaşlarımıza hayırlı olsun diyen Vali Dr. Ozan Balcı, yapılan çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür ederek, kazasız belasız çalışmaların tamamlanmasını diledi.

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat