ENGELLİ GENÇ KIZIN HAYALİ GERÇEK OLDU

Zihinsel engelli Zeynep Delioğlan ( 27) için temsili düğün töreni düzenlendi. Tüm Tokatlılar Konfederasyonu tarafından zihinsel engelli genç kız Zeynep Delioğlan’ın hayalini gerçekleştirmek için düğün etkinliği organize edildi. Tokat Belediyesi’ne ait İbni Kemal Mahalle Konağı’nda yapılan düğüne Tüm Tokatlılar Konfederasyonu Genel Başkanı Filiz Yılmazer ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte MHP Tokat Belediye Başkan Adayı Adnan Özmen’in kızı Elif Özmen Yıldırım ve çok sayıda davetli katıldı. Düğün konvoyu ile mahalle konağına gelen Zeynep beyaz gelinlik içinde hayalinin gerçekleşmesinin mutluluğunu yaşadı. Zeynep ailesi ve kendisini yalnız bırakmayan sevdikleri ile birlikte müzik eşliğinde gönlünce eğlendi.

Toplumsal duyarlılık ve sosyal sorumluluk projelerine büyük önem verdiklerini belirten Tüm Tokatlılar Konfederasyonu Genel Başkanı Filiz Yılmazer, Zeynep’in hayalini gerçekleştirmek için seferber olduklarını ifade ederek, “ Zeynep’in ailesi kızlarının gelinlik giyme hayalinin olduğunu bizlere ulaştırdı. Biz de hemen ekibimizle beraber gidip ailesi ile görüştük, izin aldık. Annesi Zeynep’in gelinlik giymek istediğini ve bunu bizlerle yapmak istediğini söyledi. Bizde tamam dedik, çünkü biz toplumsal duyarlılık ve sosyal sorumluluk projelerine inanılmaz ehemmiyet veriyoruz. Hepimiz taşın altına elimizi koyduk. Gelinlik dikiminden tutun da tüm organizasyon da emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum. Engelli evladı olup da utananlar dışarı çıkaramayanlar var. Biz Zeynep’e böyle bir şey yapmakla bütün ailelere örnek olduk. Annesi şöyle bir şey dedi ‘Belki de hayatı boyunca ilk defa gelinlik giyecek, onun arzusu benim arzum dedi. Biz de hem Zeynep’i hem ailesini mutlu etmek için seferber olduk, ekip olarak hepimiz buradayız, bundan sonra da böyle organizasyonlara imza atacağız” şeklinde konuştu.

Yönetim Kurulu Üyesi ve Organizasyon Sorumlusu Ayten Kamer ise,”Kuaförünü ayarladım Zeynep’in, gelinliğini bir gecede diktim. İnsan sevdiği işi zevkle yapınca hiç yorulduğunun farkında olmuyor. Böyle şeyleri ben zevkle yapıyorum. Hepimiz hep beraber yaptık” ifadelerini kullandı.

Zeynep Delioğlan’ın annesi Gülsüm ve babası Ali Delioğlan kızının hayalinin gerçekleşmesinin mutluluğunu yaşadı.

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat