TOKATSPOR, LİDER TUZLASPOR KARŞISINDA PENALTI GOLÜ İLE YENİLDİ….

Çetin Kamil GENÇ / Spor Ateşi

İkinci lig kırmızı grupta mücadele eden Tokat temsilcimiz Tokatspor, ikinci yarının 4.maçında lider Tuzlaspor ile oynadığı maçı penaltı golüyle kaybetti ve 14 puanda kaldı.

            Tokatspor’un kaybettiği haftada, düşme hattında bulunan Bandırmaspor ve Fethiyespor’un galip gelmesi işleri bir hayli zora soktu. Öyle ki en yakın takipçisi Bandırmaspor ile aradaki puan farkı 4’e  çıktı. Tabii bu durum Tokatspor açısından hiç de iyi olmadı ve işleri bir hayli zora soktu.

            Son oynanan maçta bordo beyazlı ekibin önemli eksikleri bulunuyordu.  Bu maçta hakemlerinde yanlı tarafları ve takdir haklarının tamamına yakınını Tuzlaspor’a kullanması ve kötü yönetilen bir maç ve arkasından gelen tek gollü mağlubiyet. Bu durum hesapları alt üst etti.

            Ligin son sırasında bulunan ve en yakın takipçisi Bandırmaspor ile puan farkı 4’e çıkan Tokatspor’da bundan sonra işler, çok zor olacak gibi gözüküyor. Liglerin bitimine 13 hafta kalan maçlardan en az 28-30 puan alması gerekiyor. Tokatspor bu puanları aldığında bu ligde kalır. Ancak bu durum çok zor ama imkansız değil. Çünkü Tokatspor’un matematiksel olarak bu ligde kalma şansı var. Bu da ligde oynayacağı kalan maçlardan sonra belli olur.

            İlk yarı itibariyle büyük puan kaybı yaşayan Tokatspor, şimdi bu puan kayıplarının eksikliğini çekiyor. En azında ilk yarıyı 20 puanın üstünde bitirseydi, ikinci yarıda daha rahat olurdu. Ama olmadı, zaten birkaç maç sonra Tokatspor’un durumu daha netlik kazanacaktır. O zaman da ona göre hareket edilir.

            Şimdi artık bu saatten sonra önümüze bakmak zorundayız. Bu hafta sonu yine deplasmanda çok önemli bir maçımız var. Rakip Fethiyespor, düşme hattında bulunuyor. Son haftalarda aldıkları galibiyetlerle dikkatleri üzerine çekti. Mutlak galip gelmemiz gereken bir maç. Bu maçı ne yapıp edip 3 puanla kapamak zorundayız. Aksi durumda zor olan durum, daha da zora girecektir. Bu da Tokatspor açısından hiç iyi olmayacaktır.

            Buradan bir noktaya da özellikle değinmek istiyorum. Hafta sonu oynanan son maçta taraftarlarımıza ve seyircilerimize teşekkür etmek istiyorum. Üstlerine düşen görevlerini GOP Stadyumuna gelerek gösterdiler ve takımlarını maç sonuna kadar desteklediler. Ama arzu edilen galibiyet alınmayınca stattan üzgün ayrıldılar. Umutlarını diğer maçlara bıraktılar.

            Temennimiz, Tokatspor’un önünde kalan maçlarını kazanıp bu ligde kalmasıdır.

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat