EĞİTİM TOKAT ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Tokat Valiliği koordinesinde yürütülen Eğitim Tokat Projesi haftalık değerlendirme toplantısı Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında yapıldı.

            Valilik Makamında gerçekleşen toplantıya Şube Müdürü Murat Ağar ve proje ekibi katıldı.

            Toplantıda Eğitim Tokat Projesi’nin alt bileşenleri hakkında ilimiz merkez, ilçeler, beldeler ve köylerde haftalık yapılan çalışmalar değerlendirildi.

            Eğitim Tokat Projesi’ni önemseyen ve sıkı takipçisi olan Vali Dr. Ozan Balcı, 2018-2019 eğitim öğretim yılının ikinci döneminde başlatılan Kitap Tokat projesi ile ilgili yapılan faaliyetler hakkında detaylı bilgiler aldı. Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat’ın kitap zengini bir il olmasını hedeflediğini belirterek, projenin başarılı bir şekilde devam ettiğini söyledi.

            Sağlık İl Müdürlüğü ile koordineli olarak okullarda ön çalışmaları başlayan göz, diş ve ortopedik taramaları da çok önemsediğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, bir çocuğun sağlık sorununun tespit edilip,  çözüm bulunmasının bile projede büyük bir başarı sağlandığının göstergesi olacağını kaydetti.

            Vali Dr. Ozan Balcı Eğitim Tokat Projesinin şu an itibariyle başarılı bir şekilde devam ettiğini belirterek, emeği geçen tüm eğitim camiasına teşekkür etti.

            Toplantıda Tokat Öğretmen Akademisi Projesi, Bir Harf Bir İnsan Projesi, Çölyak Yaşam Projesi, Evde Eğitim Projesi, Çölyak Yaşam Projesi, Devlet Kahramanların Çocuklarına Sahip Çıkıyor Projesi, Parlayan Dişler Projesi, No-bezite Projesi, 3 Beyazın Dengeli Kullanımı Projesi, Gülümseyen Gözler Projesi, Daha İyi Duyuyorum Projesi, Ortopedik Taramalar Projesi, Tokat Kodluyor Projesi, Okullar Sanatla Renkleniyor Projesi, Tokat Folklorunu Yaşatıyor Projesi, Tokat Toplum 5.0 Projesi, Köy Çocuklarına Sahip Çıkıyoruz Projesi, Öğretmen Cevherle Buluşuyor Projesi, Kültürüme Köprü Bilsem Projesi, Eğitim Bayrağı Ailemde Projesi, Dezavantajlı Çocuklarımıza Destek Projesi, Okul Aile Birlikte Güçleniyor Projesi, Değerler Eğitimi Projesi ile ilgili yapılan çalışmalar tek tek ele alındı.

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat