SÜNDÜS AKÇA'NIN YENİ KİTABI ÇIKTI

''Güvercin Çığlığı'' kitabının tanıtım ve imza günü etkinliği gerçekleşti.

Sündüs Akça’nın üçüncü kitabı raflarda yerini aldı. İlk olarak  2013 yılında Fırat’ın Kızı’nı daha sonra 2015 yılında Aşkın Mahrem Elleri’ni kaleme alan Akça üçüncü kitabı Güvercin Çığlığı’nı okurları ile buluşturmanın mutluluğunu yaşadı.

            Sündüs Akça’nın yeni kitabı Güvercin Çığlığı  için Tokat Öğretmenevinde kitap tanıtım ve imza günü düzenlendi.  Programa Şair Kenan Yavuzarslan, 19 Mayıs Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Şahin Köktürk, Tokat Şairler ve Yazarlar derneği (TOŞAYAD) Başkanı Hasan Akar ile birlikte dernek üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

            Programın açılış konuşması TOŞAYAD Başkanı Hasan Akar tarafından yapıldı. Kitap yazmanın kolay olmadığını belirten Akar, Tokat Şairler ve Yazarlar Derneğinin bayan yazarlarını ‘Altın Kızlar’ olarak niteleyerek, “TOŞAYAD, siyaseti konuşmadan, siyasete bulaşmadan çizgisine memleketimiz Tokat için devam ediyor. Allah kolaylıklar versin diyor, dualarını bekliyorum” şeklinde konuştu.

Sınıf Öğretmeni olarak özel bir okulda görev yapan Sündüs Akça’nın şiirlerinin minik öğrencileri tarafından okunması misafirlerin büyük beğenisini kazandı. Ayrıca Akça’nın çalıştığı kurumda görev yapan müzik öğretmeni meslektaşları söyledikleri şarkılarla programa renk kattı.

ÜLKE ŞAİRLERİNİNİ YAZDIKLARI, ÂŞIKLARIN SÖYLEDİKLERİ ÖNEMLİ

            Kitap tanıtım etkinliğinde bir konuşma yapan Alparslan Demir “Birkaç gün önce şehadet haberini aldığımız Abdurrahim Heyit’i rahmetle anıyoruz. Onu sazıyla sözüyle Doğu Türkistan davası, Doğu Türkistan’da ki yapılan zulümler bütün dünya tarafından bilindi. Dolayısıyla bir ülkede şairlerin yazdıkları, âşıkların söyledikleri önemli bunların hepsine destek vermek gerekiyor” ifadelerini kullandı.

ESERLER DE EVLATLAR GİBİDİR

            Sonrasında kürsüye davet edilen Sündüs Akça, programa katılıp tüm misafirlerine teşekkür ederek, “Yazarak kendimi ifade etmeyi ortaokul, lise yıllarımda keşfetmiştim. Çoğu zaman öğretmenlerimiz keşfeder ya, yazdıklarımı daha çok kendime sakladığım için öğretmenlerime bu anlamda çok fazla da iş bırakmamıştım. O dönemlerde aklımda ki tek meslek edebiyat öğretmenliği idi, fakat Rabbim bana sınıf öğretmenliğini daha uygun buldu.  Sınıf öğretmenliğini yirmi yede yıl devlet okullarından, yirmi sekiz yılı da özel bir kolejde mesleğime devam ediyorum. Rabbim içimde ukde olan edebiyat dünyasından da beni mahrum etmedi. Eserler de evlatlar gibidir. Önce 2013 yılında Fırat’ın Kızı’nı daha sonra 2015 yılında Aşkın Mahrem Ellerini ve yeni yılla birlikte hediye gibi gelen Güvercin Çığlığını nasip etti. Şiir yolculuğu hayatıma çok güzel insanlar kazandırdı” dedi.

''GÜVERCİN ÇIĞLIĞI''

            Akça, “Gelin olarak geldiğim bu şehir şahsıma gelin muamelesi yapmadı, ben sadece Fırat’ın kızı değil aynı zamanda Yeşilırmak’ın da kızı oldum. Bana bu duyguyu hissettiren eşime, ailesine ve bütün Tokatlılara teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

            Konuşmalar sonrasında Sündüs Akça yeni çıkan şiir kitabı ''Güvercin Çığlığı''nı okurları için imzaladı.

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat