TORBACI OPERASYONUNDA 13 TUTUKLAMA

Tokat Emniyet Müdürlüğünce sokak satıcıları (torbacı) olarak tabir edilen uyuşturucu madde satıcılarına yönelik operasyonda gözaltına alınan 20 kişiden 13'ü tutuklandı.

            Tokat Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce görev alanlarına giren suçlarla ilgili çalışmalarını etkin ve kararlı bir şekilde yürütüyor. Bu kapsamda “TCK-188 Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti Yapmak” suçu kapsamında Tokat Merkezde sokak satıcıları (torbacı) olarak tabir edilen uyuşturucu madde satıcılarına yönelik 6 Şubat 2019 tarihinde Tokat Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde operasyon yapıldı. Yapılan eş zamanlı planlı operasyon ile birlikte soruşturma kapsamında geçmiş tarihlerde yakalanan toplam 20 şüpheli şahıstan 13 şüpheli şahıs tutuklanarak cezaevine teslim edildi, 7 şüpheli şahsa adli kontrol kararı uygulandı.

            Yapılan operasyonlarda 359 adet ecstasy hap, 254,23 gram skunk maddesi, 137,50 gram kubar esrar maddesi, 63,25 gram bonzai olarak da bilinen sentetik kannabinoid maddesi, 8 adet Lyrica hap, 1 adet ruhsatsız tabanca ve 2 adet fişek ele geçirildiği öğrenildi.

            Tokat İl Emniyet Müdürlüğünce uyuşturucu madde suçlarına karşı etkin bir şekilde mücadelenin artarak devam edeceği mesajı verildi.

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat