MİLLET İTTİFAKI ERBAA ADAYINI TANITTI

İyi Parti Erbaa Belediye Başkan Adayı Murat Toycan Selçuk, Tokat’ta basın mensupları ile bir araya geldi.

            Özel bir kafede yapılan toplantıya Millet İttifakı adına İyi Parti İl Başkanı Ömer Sağol, CHP İl Başkanı Mustafa Duran, Tokat Belediye Başkan Adayı Hüseyin Yarıcı, Erbaa Belediye Başkan Adayı Murat Toycan Selçuk ve partililer katıldı.

            Millet İttifakı adına bir konuşma yapan İyi Parti İl Başkanı Ömer Sağol “Belediyecilik Şehrü-Emin Eller ister, bizde gereken titizliği göstererek adaylarımızı seçtik” dedi.

            Başkan Sağol konuşmasının devamında “Hepinizin malumu ile 31 Martta yerel seçimler var. Yerel Seçimlere de Millet İttifakı ile bu seçime giriyoruz. Temel amacı halka hizmet halka hizmet olan belediyecilik tabiî ki emanet eller ister. Şehrül Emin eller ister. Biz de bu titiz çalışmalar neticesinde şehri emanet edeceğimiz değerli aday adayları arkadaşları tespit ettik. Erbaa’dan da Murat Toycan Selçuk, güç birliği ve millet ittifakının adayı olarak inşallah hizmet edecek. 31 Mart’ta da Erbaa’nın anahtarını bize getireceğine de inanıyoruz. Bu doğrultuda herkese teşekkür ediyorum. Allah hayırlı uğurlu etsin Allah utandırmasın” ifadelerini kullandı.

Erbaa Belediye Başkan Adayı Murat Toycan Selçuk, belediyeciliğin tehlikeli bir görev olduğuna dikkati çekerek, "Ateşten gömlek giymeye benzer bu. Biz bunu bilerek geliyoruz. Bana verilen methiyelerin karşılık bulacağını ve başlarını öne eğdirmeyeceğime kendilerine söz verdim.

            Ülke siyaseti de ortada. Bu siyasete bizim de bir fark getirmemiz gerekiyor. Erbaa’da ayrımcılık ve ikincilikleri ortadan kaldırmamız gerekiyor. Ben Erbaa’dan yola çıkıyorum. İnşallah Erbaa’dan Türkiye’ye örnek olabiliriz. İnşallah iyi yönetip Erbaa’yı bulunduğu durumdan çıkartırız." dedi.

"ERBAA'DA HUZUR ZEDELENDİ"

            Erbaa'nın mevcut duruma ilişkin değerlendirme yapan Toycan, şunları kaydetti:

            "Erbaa ne durumda diye sorarsanız. Erbaa’da şuan adam kayırma var. Erbaa’da biraz huzur zedelendi gibi. Biraz iki tarafçılık var. Biz herkesi sevmeliyiz. Herkesi mutlu etmeliyiz ve bunun içinde çalışmamız lazım. Bunun içinde projelerimizi sunmamız lazım. Bunun içinde bulunduğunuz şehrin kalkınması sağlamak gerekiyor. Asıl görevimiz bu olması gerekiyor. Tarıma ve sanayiye yön vermemiz gerekiyor. Buna öre yatırımlar yapmamız lazım. Son günlerde ovacık örneği var. Para istemeyen projeler bunlar. Sadece emek ve koordinasyon isteyen projeler ona göre çalışmak lazım.

MHP'Lİ ADAYA ELEŞTİRİ

            Geçenlerde bir  toplantıda yanlış anlaşıldım mı diyelim kendimiz mi yanlış ifade ettik diyelim. Genel Başkan Yardımcımız Dursun Müsavat Dervişoğlu’nun bir sözü vardır. “Benim Sesim Gürdür, Yüreğim Yufkadır” dedi. Aslında benimde öyledir. Ben MHP Belediye Başkan Adayı için 'Çocuk' tabiri kullanmışım. Aslında bunu bir emekli büyüğümüz rahmetli oldu. Onun çocuğu olarak ifade etmek istemiştim. Bunu dememem gerekiyormuş, kendisi bundan sonra Ertuğrul Bey’dir. Sayın Milletvekili bana '50 Yaşında Çocuk' demiş. Bunu söyleyerek asıl çocuk kendisi imiş. Buna da çok üzüldüm. Sanki Erbaa’da Belediye Başkanı benmişim gibi, Erbaa’da eleştirilmesi gereken benmişim gibi, sürekli mitinglerde bana yüklenmiş. 'Murat Selçuk Şaşkın, çocuk' gibi ithamlarda bulunuyor. Benim dediğim çok farklı bir şeydi. Madem Belediye Başkanlığına talipsiniz orada İyi Parti’nin belediye başkan adayına atıyorsunuz. Neden orda mevcut başkana sormuyorsunuz, hamamın yerini neden sormuyorsunuz, ne yaptı bunları, hamamın yerini yıktınız, inşaat durdu neden devam etmiyorsunuz? Bırakın benimle uğraşmayı. Siz sormuyorsanız bırakın ben sorayım. Yani ittifak yaptınız diye hiçbir şey sormuyorsunuz. Nerede kaldı sizin belediye başkanlığı adaylığınız? Murat Selçuk’la uğraşın. Uğraşın ben her zaman dürüst şekilde cevaplarım. Haydi şimdi ben soruyorum. Hüseyin Bey anlatsın hamamın yerini. İtfaiyenin yerini anlatsınlar. Daha çok var. Bunları teker teker anlatsın. Neyse bu eleştirileri dozunda bırakalım."

            Erbaa projeleri konusunda, Erbaa’yı biraz yeşillendirmemiz lazım. Bir peyzaj projesi yapıyorlar. Dışarıdan ağaç getiriyorlar. Bırakın bunları, Erbaa’nın kendi ağaçlarını yetiştirelim. Kendimiz dikelim. Erbaa’yı güzel yaşanabilir bir yer yapalım. Erbaa’da unutulmuş bir yer varsa oralara gidelim. Engelli arkadaşlarımız varsa, onları bulalım, sosyal aktivitelere katılalım ve sosyal projeler ortaya koyalım” dedi.

 

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat