MOBİL GENÇLİK MERKEZİ HER YERDE

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından, Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında Sivil Toplum Kuruluşlarına (STK) ve Kulüplere yönelik Proje Teklif Çağrısında kabul edilen 'Tokat Mobil Gençlik Merkezi' projesinde çalışmalar devam ediyor.
            Tokat Merkez başta olmak üzere tüm ilçelerde uygulanacak olan proje  ile  İl Merkezi, İlçeler, Belde ve Köylerde yaşayan gençlik merkezlerine ulaşamayan tüm gençlere özel olarak hazırlanan Mobil araç ile birlikte ulaşmak hedefleniyor. Böylelikle gençlerle kültürel, sanatsal ve sportif etkinlikler içeren bir dizi faaliyetler gerçekleştirmek amaçlanıyor.
MOBİL GENÇLİK MERKEZİ İLE NELER YAPILACAK
            Mobil Gençlik Merkezi projeleri ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca sunulan hizmetlerden yararlanma imkânı bulamayan ya da yeterince yararlanamayan gençlere bu hizmetlerin yerinde sunulması amaçlandı. 
            Tokat Gençlik Merkezi koordinesinde gerçekleştirilecek olan Mobil Gençlik Merkezi Projesi, gençlere sadece bir mobil aracın taşıyabilecekleri ile sınırlı bir takım hizmetlerin ulaştırılacağı projelerin ötesinde bir proje türü olarak tasarlandı.
            Mobil araç ile köy, ilçe ya da merkezdeki okullarda, sanayi bölgelerinde, yerleşim yeri meydanlarında, AVM’lerde ve benzeri mekânlarda bir takım etkinlikler (kitap dağıtımı, satranç turnuvası, sportif etkinlikler, önemli günlere ilişkin etkinlikler vb.) düzenlenecek. Uzak mahallerde ikamet eden özellikle dezavantajlı gençlerin katılacağı sportif, kültürel, eğitsel ve sanatsal etkinliklerin de düzenlenmesi ya da bu gençlerin gezi, kamp, sinema vb. etkinliklere katılımının sağlanması sağlanacak.

Tokat gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Desteklerinden dolayı Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na Tokat Gençliğimiz adına teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

 

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat