"SPOR TOKAT İLE TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAĞIZ"

Vali Dr. Ozan Balcı, il ve ilçelerde görev yapan beden eğitimi öğretmenleri ile bir araya geldi.

            Gaziosmanpaşa Lisesi Konferans Salonunda düzenlenen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Cemil Çağlar, beden eğitimi öğretmenleri ve spor antrenörleri katıldı.

            Toplantıda konuşan Vali Dr. Ozan Balcı, Spor Tokat projesi kapsamında yapılan çalışmaları değerlendirdi.

            Beden Eğitimi Öğretmenleri ve spor antrenörlerinin Spor Tokat projesinde Türkiye adına çok güzel bir çalışmalar yaptığını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Memleketimiz için, milletimiz için çok anlamlı ve önemli bir iş yapıyorsunuz.” dedi.

            Sporun alt yapısı ve spor kültürünün oluşturulması için Spor Tokat Projesinin başlatıldığını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı,“Bizim çok kıymetli beden eğitimi öğretmenlerimiz var. Antrenörlerimiz var, insan malzememiz çok iyi ama onların yüreklendirilmeye, desteklenmeye ihtiyacı var.Onların desteklenmesi yüreklendirilmesi demek memleketimiz ve milletimiz için yapılan işlerindesteklenmesi demek. Öğretmenin yüreklendirilmesi, ufkunun açılması demek.” diye konuştu.

            Sporun bir milletin zekasını, çevikliğini, kuvvetini, birikimini, kültürünü yansıtan en güzel aktivite olduğunu kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, konuşmasında şunları söyledi.

Sadece Akademik Başarı Yetmez, Spor Kültürü de Lazım

            “Bizim sadece akademik zekaya sahip olmamız yetmez. Akademik başarının olması bir şeye yetmiyor. Spor kültürünün olması lazım. Burada iş bize düşüyor.

            Size destek verirsek sizin işinizi kolaylaştırırsak, siz güzel işler yaparsınız, potansiyelinizi ortaya çıkarırsınız, hayallerinizi gerçekleştirirsiniz. Çocuklarımıza katkı sağlarsınız, dolayısıyla size destek vermek sizin yeteneklerinizi özgürce sunmanız demek, öğrencilerinizin gelişmesi demek, dolayısıyla güçlü Türkiye, geleceğin mutlu yarınları demek.Memleket ve millet sevdası demek.”

Herkesin işini kaliteli yapması gerektiğini kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, “Hepiniz öyle düşünmeli işi birinci kalite yapan insanlar olmalısınız.Çünkü siz değer üretiyorsunuz daha da çok değer üreteceksiniz.” dedi.

Türkiye’ye Örnek Olacağız

            Spor Tokat Projesi ile sadece Tokat’ta spor kültürü oluşturmayıp, 3-4 yıl içinde devam edecek proje ile Türkiye’ye örnek olunacağının altını çizen Vali Dr. Ozan Balcı, “Kesinlikle pes etmek yok. Yılmak, yılgınlık göstermek yok. Mücadeleden vazgeçmek yok. Sporcu zaten vazgeçmez.”dedi.

Çalışmalar kapsamında var olan eksiklerin hızla giderileceğini, eksik malzemelerin hızla tamamlanacağını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Zaman içerisinde küçük tesisler yapacağız, voleybol, basketbol,tenis sahaları,küçük ölçekli yüzme havuzları, küçük spor salonları yapacağız. Malzeme desteği vereceğiz.Siz bu işe sahip çıkarsanız benden size tam destek. Memleket ve millet adına sahip çıkın.” dedi.

Ülkenin Büyümesinde Öğretmenlerin Çok Büyük Emekleri Var

            Öğretmenleri çok önemsediğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı,“Türkiye’nin bu güne gelmesinde kısacası imarında,ihyasında, ülkenin her anlamda büyümesinde, öğretmenlerin çok büyük emekleri vardır.Sizlerde bu yapının kıymetli mensuplarısınız.Türk sporunun alt yapısını oluşturacaksınız. Hayallerinizden asla vazgeçmeyin. Verdiğiniz emekleri önemsiyorum ve hepinize yürekten teşekkür ediyorum.” dedi.

            Vali Dr. Ozan Balcı’nın konuşmasının ardından söz alan beden eğitimi öğretmenleri Spor Tokat ile elde edilen başarıları anlatarak Vali Dr. Ozan Balcı’ya teşekkür ettiler.

            Programın sonunda tüm il ve ilçelerimizden gelen beden eğitimi öğretmenlerini tek tek tokalaşarak uğurlayan Vali Dr. Ozan Balcı, beden eğitimi öğretmenlerine teşekkür ederek başarılar diledi.

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat