SPOR TOKAT'I TANITAN BROŞÜRLER DAĞITILDI

Tokat Valiliğince hayata geçirilen "Spor Tokat" projesi tanıtım çalışmaları devam ediyor.

            Tokat Valiliği himayesinde Tokat Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde İl geneli tüm kamu kurum kuruluşları, Belediyeler ve Sivil Toplum Kuruluşları işbirliğinde, “Sağlık Sporda, Spor Tokat’ta " sloganıyla başlatılan spor seferberliği tanıtım çalışmaları sürüyor. Bu kapsamda Tokat semalarında paramotor ile projeyi tanıtıcı el broşürleri gökyüzünden vatandaşlara dağıtıldı.

            Türkiye 'de büyük heyecan uyandıran Spor Tokat projesi ile ilin her kademesinde eğitimini sürdüren çocuk ve gençlerin yetenek ve istekleri doğrultusunda en az bir spor branşıyla tanışmaları, spor kültürünün tabana yayılması, ruhen ve bedenen sağlıklı nesiller yetiştirerek çocukların ve gençlerin sporu bir yaşam felsefesi haline getirmeleri amaçlanıyor. Gençlerin her türlü bağımlılık ile kötü alışkanlıktan uzak durmaları, obeziteye karşı mücadeleye öncülük edilmesi de projenin hedefleri arasında.

TÜRK SPORUNA YENİ ŞAMPİYONLAR KAZANDIRILACAK

            Spor Tokat Projesi ile branşlarına göre yetenekli çocuklar keşfedilerek Gençlik ve Spor İl ve İlçe Müdürlükleri bünyesinde kurulan ve faaliyete geçirilen Spor Kulüplerinde lisanslı olarak çalışmalarına devam edecek. Tokat ve ülke sporuna yeni şampiyonlar yetiştirilmesi hedeflenen Spor Tokat ile ilde eğitim gören tüm gençlere ve çocuklara ulaşılarak toplumun her kesimine dokunulmuş, ulaşılmış olacak.

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat