HÜSEYİN YARICI’DAN ÜNİVERSİTEYE ZİYARET

İYİ Parti Tokat Belediye Başkan Adayı Hüseyin Yarıcı, Tokat Gaziosmanpaşa üniversitesinde ziyaretlerde bulundu.

            Üniversitelerin şehirlerin kalkınmasında önemli bir yere sahip olduğunu ifade eden İYİ Parti Tokat Belediye Başkan Adayı Hüseyin Yarıcı, “Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitemiz de 1992 yılında bu yana Tokat için ciddi katkılar sağlamıştır. Ar-Ge çalışmaları ile Tokat’a destek olan üniversitemizle birlikte ciddi çalışmalar yapmayı planlamaktayız” dedi.

"ÜNİVERSİTEMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUZ"

            Üniversitelerin toplumun sosyal ve kültürel altyapısını oluşturan en önemli kurumlardan biri olduğuna dikkat çeken Hüseyin Yarıcı, “Üniversiteler, bulundukları yörenin sosyo-ekonomik gelişmesine, eğitim düzeyinin gelişmesine, yer altı ve yer üstü kaynakların değerlendirilmesine doğrudan katkı sağlamaktadır. Ayrıca bölgenin tarihsel, kültürel ve ekonomik kalkınmasına katkı sağlamaktadır. Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitemiz de bölgemizin tarım alanında gelişmesine, turizm alanında alt yapı oluşturmasında ve sosyal alanda da atılımlar yapmasına katkı sağlamaktadır. Bu konuda şehrimize emeği geçen tüm Hocalarımıza teşekkürü bir borç bilirim” dedi. Yarıcı açıklamasını şöyle tamamladı:

TOKAT’A KATKISI YADSINAMAZ

            “Toplumsal gelişimin merkezinde yer alan üniversitelerin birincil görevi bilimsel araştırma yapmak, bilgi üretmek, kültür aktarmak ve meslek edindirmektir. Ancak bunların yanında Türkiye’de üniversitelerin kuruldukları kentlerde birçok açıdan kente katkıda bulunması beklenmektedir.

EN ÜST DÜZEYDE İŞBİRLİĞİ

            35 binin üzerinde öğrenci sayısı ile üniversitemiz Türkiye’nin sayılı üniversiteleri arasında yer almaktadır. Ön lisansta 113 program, lisansta 73 bölüm, yüksek lisansta 47 ve doktorada 21 anabilim dalında eğitim öğretim vermesi Üniversitemizin değerini bir kat daha artırmaktadır. Akademik personel sayısının 1228, idari personel sayımız 1067 olması ayrıca istihdam açısından da şehrimize katkı sunmaktadır. Üniversitemizin şehrimizin ekonomisine katkısı muhakkak ki tartışılmaz. Bizim istediğimiz ise bu katkının ar-ge çalışmaları ile, sanayiye üniversite işbirliği ile tavan yapmasıdır. Halkımızın yetki vermesi halinde biz tüm bu ilişkilerde en düzeyde ve seviyede tutacağız.”

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat