IPARD II 5. BAŞVURU ÇAĞRI İLANI KIRSAL KALKINMA PAKETİ AÇIKLANDI

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme İl Koordinatörlüğü tarafından IPARD II 5. Başvuru Çağrı İlanı tanıtım toplantısı düzenlendi. Tokat tarım ve hayvancılığının geliştirilmesi ve zenginleştirilmesi için bu projelerden faydalanılması gerektiği vurgulandı.

            26 Haziran Kültür Sarayında düzenlenen programa Vali Dr. Ozan Balcı, kaymakamlar, il müdürleri, TSO Başkanı, ilçe tarım müdürleri, banka müdürleri, ziraat odası başkanları, üretici birlikleri başkanları, çiftçiler ve muhtarlar katıldı. 

            Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile bağlayan programda, daha önceki İPARD 2 çağrı ilanlarından faydalanarak hibe alan çiftçilerin konuşmasının ardından Tarım Kırsal Kalkınmayı Destekleme İl Koordinatörü Fevzi Çiçek, IPARD 2 Yeni Kırsal Kalkınma Paketini açıkladı.

            Destek verilecek üretim alanları ile ilgili bilgiler veren TKDK İl Koordinatörü Fevzi Çiçek, “Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar” tedbiri kapsamında sığır, manda, koyun, keçi işletmelerinde süt ve kırmızı et üretimi; beyaz et, tavuk, hindi, kaz üretimi; yumurta üretimi ile “Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar” tedbiri kapsamında süt ve süt ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması, kırmızı et ve et ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması, kanatlı eti ve et ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması, su ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması, meyve ve sebze ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması başvurular kabul edilerek belirli oranlarda hibe desteği verileceğini söyledi.

            Vali Dr. Ozan Balcı, TKDK’nın önemli projeleri olduğunu belirterek, Tokat tarım ve hayvancılığının geliştirilmesi ve zenginleştirilmesi için bu projelerden faydalanılması gerektiğini söyledi.

            Tarımsal yatırımları ve destekleri önemsediğini vurgulayan Vali Dr. Ozan Balcı, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme İl Koordinatörü Fevzi Çiçek ve ekip çalışanlarına teşekkür etti.

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat