TEHLİKELİ MADDE GÜVENLİK DANIŞMANLIĞI ANLATILDI

Tokat’ta sektöründe öncü olan Anadolu TMGD tarafından Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğrencilerine Tehlikeli Maddeler ve Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı ile ilgili konferans verildi.

            Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından 12. Bölgede yetkilendirilmiş ilk kuruluş olma unvanına sahip Anadolu TMGD Danışmanlık Hizmetleri Tehlikeli Madde Sektöründe sosyal farkındalık projelerine bir yenisini daha ekledi. Daha önce Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi öğrencilerine Tehlikeli Maddeler ve Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı ile ilgili konferans veren Anadolu TMGD şirketi Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğrencileriyle de söyleşi gerçekleştirdi. Yusuf Hakan İpekli, Mehmet Ertan Yiğit, Gökhan Güder, Serkan Yamçıçıer ve Hüseyin Melih Damar'ın ortaklığını yürüttüğü şirket, mühendislik fakültesi öğrencilerine kariyer planlamalarına yardımcı olmak adına öğrencilerle buluştu. Söyleşide Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı mesleği hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu.

 

Anadolu TMGD Danışmanlık Hizmetleri Kurucu Ortağı Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı Mehmet Ertan Yiğit yeni bir meslek olan Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığının artılarını ve eksikliklerini öğrencilere anlattı ve verilen bilgilerin mühendis adaylarının kariyer planlamalarında yol gösterici bir unsur olacağını belirtti.

            Konferansta; Türkiye'nin 2010 yılında taraf  olduğu Tehlikeli Malların Uluslararası Karayolu ile taşınması anlamına gelen ADR mevzuatının genel hatlarından bahsedildi. 2018 yılı itibariyle bu mevzuat kapsamında Tehlikeli Madde ile iştigal eden işletmelere zorunlu tutulan Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı mesleği hakkında detaylı bilgilendirme yapıldı ve mühendis adaylarına kariyer planlamalarında yardımcı olmak hedeflendi.

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat