AHMET DURSUN’DAN TOKATSPOR A.Ş. ÜZERİNE AÇIKLAMALAR

“Beni Tokat halkına, Tokatlı olmama rağmen yanlış lanse ettirdi. Beni mağdur etti.”

Tokatspor A.Ş.’de 2018-2019 Futbol Sezonu için Başkan Vekili olarak görev üstlenmesinin yanı sıra futbolcu lisansı da çıkarılan Ahmet Dursun’un ilerleyen zaman diliminde Kulüp Başkanı Ufuk Akçekaya’nın kararıyla kulüple olan bağlarına son verilmişti.

            Ahmet Dursun, Tokatspor’un şirketleşmesi, kadro kurulması ve kulübün yönetimi üzerine açıklamalarda bulundu. Dursun, açıklamasında Kulüp Başkanı Ufuk Akçekaya’nın kulübü tek başına yönetmesinin işi bu noktaya getirmiş olduğuna özellikle vurgu yaptı.

            Ahmet Dursun’un öne çıkan açıklamaları özetle şöyle oldu:

*Tokatspor’un kayyuma gidebileceğinin konuşulduğu bir dönemde, şirketleşme üzerine Tokatlı olmamdan da hareketle öz AMCAM ile birlikte ben bu işi yapabilirim dedim. Sonradan amcamın finans olarak hazır olmaması üzerine daha önceden tanıştığım Ufuk Akçekaya ile görüştüm. Ufuk beyin de bir kulübün şirket olarak sahiplenilmesine sıcak baktığını biliyordum. Kabul edince süreç hızla gelişti.

Genel kurul kararı alındı ve şirketleşme oldu.

*Şirketleşme ile birlikte kulübün tek sahibi olarak her kararı Başkan vermiştir, Başkan beni sadece öne atmıştır. Bir problem olduğunda Ahmet Dursun’u öne çıkarmıştır. Ben sezon başında transfer edilen bir futbolcuyu dahi tanımam. Menajerler ile görüşüldü, menajerler oyuncuları önümüze koydu, istatistik değerlendirmesi yapıldı, hocaları ile görüşüldü. Berat Çetinkaya, Berat Tosun, Azad ile Noyaz Öz’ü istedim. En nihayetinde Teknik Direktör ve Futbolcu seçiminde tek başına karar veren Kulüp Başkanı oldu. Teknik Direktör olarak anlaşılan Murat Yoldaş da transferde istediği futbolcuların ancak yarısını getirebildi. En az 4 tane futbolcu daha istemişti ama maalesef Başkan “çok fazla olur” diye onay vermedi. O zaman kıstı. Forvet istenilmişti bir tane daha ama alınmadı. Başkan, tek başına hareket edip, her şeyi ben bilirim havasına girdi.

*Sezon başında öyle astronomik rakamlar olmadı, 2,5 – 3 milyonu geçmedi. Bir iki futbolcuyla 300 bin lira civarında anlaşıldı. Ama bu esnada da kulübün diğer borçlarını da Başkan ödemek durumunda kaldı.

*Bizim yapmak istediğimiz, hedefimiz 5 seneydi. İlk senemiz en önemli ve en sıkıntılı seneydi. Başkan’a da söyledim. Çok fazla para sarf etmeden, ligde kalacak bir takım kuralım, borçları hafifletelim dedim. Benim takımı kurmaktan yana yüzde 1 bile isteğim olmadı. Çünkü ligi bilmiyorum, takımları bilmiyorum, futbolcuları bilmiyorum. Benim bunda ısrarım söz konusu olmadı ama tüm transferleri benim yaptığım lanse edildi. Futbolcuların geçen sezondan yüzde 80’i gitmişti. Herkese, özellikle Ercüment hocaya soralım hangisinin kalması gerektiğini, birkaç tanesini tutalım istedik, tutabildiğimizi tuttuk. Çok kısa bir zaman vardı. Ben özellikle bu sezon ligi tanımak istedim ve ikinci sezon şampiyonluğa oynayacak takımı kurmak istedim. Maalesef Başkan ağır ve rahat davrandı, zaman geçince de Murat Yoldaş ile anlaştı önce. Murat Yoldaş’ın bu ligde çok fazlaca tecrübesi olmayan bir hoca değildi, İnegöl’deki başarısı vardı, futbolcuları tanımıyordu. Onun istediği transferler de maalesef tam yapılmadı.

*Ufuk Başkan tanıştığı menajerlerle konuşup, Murat hocanın da istekleri ile kararları tek başına verdi.

*Benim gönlümde geçen sezonun teknik direktörü Ercüment hocayla devam etmek vardı. Ufuk Başkan da bunu istiyordu. Ercüment hoca ile konuşuldu ancak Ercüment hoca Tokat’ta devam etmek istemedi. Biz de bu ligde senelerce görev almış başarılı bir hoca getirmek için sezon başında görüşülmüştü, ısrar ettiklerim oldu ama Başkan ‘yok’ dedi.

*Teknik Direktör Murat Yoldaş ile istişarelerim olmuştur, takımın kondisyon düşüklüğünü konuşmuşumdur. Murat hocanın bırakıp gitmesini Başkan istedi. Ahmet Kazım Ertem’in Teknik Direktör olarak gelmesi de Başkan’ın kararıdır. Sonrasında pat diye Koray hocayı getirmiştir.

*Futbolcularla diyalogumda çoğu zaman ‘abi’ olarak yaklaştım. Kamp zamanında futbolcuların odasına girip rahatlatıcı sohbetlerim oldu. Futbolcularımızın çoğunun peşinat olarak alacağı yoktu, gençlerin biraz aksadı ve bunu söylememe rağmen Başkan finansal zorluklar varken istese de gideremedi.

*Her yerde, sosyal mecrada tek suçlu olarak Ahmet Dursun deniyor. Akıl var mantık var, benim Tokat’ı terk etmem mümkün mü? Benim Tokatspor’u terk etmişliğim yok. Başkan, benim aldığım maaştan rahatsız olanların varlığını söyledi, o yüzden beni geri plana çıkarmak istediğini söyledi. İstanbul’dan takımı yönetmemizi istedi. Normalde ben haftanın iki üç günü Tokat’ta olacaktım. Benim aldığım bir aylık maaş var, onun dışında daha maaş almadım. Tokatspor ile ilgili hiçbir açıklama yapmamamı, herhangi bir gazeteciye açıklama yapmamamı, biraz beklememi istedi. Sonrasında karşılıklı fesih istedi, tuttu tek başına fesih yaptı benle olan sözleşmesini. Kendisine ulaşmaya çalıştım, ulaşamadım, basına açıklama yapacaktım ama Tokatspor’un gidişatı da iyi olmayınca bir açıklamada bulunmadım ama maalesef ben sonuçtan sorumlu görülünce, üzerime gelince daha sessiz kalamadım.

*Ligin ikinci yarısı için yine de benden isim istedi. Benim Başkan’a futbolcu önerim oldu. Timur’u ben önerdim, birçok futbolcu ismi verdim. Tokatspor düşmesin istedim.

*Tokatspor’da insanlara da kendini haklı gibi gösterip tek başına yönetmesiyle nasıl başarılı olacak?

*Tek başına hareket etmeye çalışan bir Başkanın nasıl başarılı olması beklenir? Benim sözlerimi dinlemezken beni Tokat halkına, Tokatlı olmama rağmen yanlış lanse ettirdi. Beni mağdur etti, ben Tokatspor üzerine kendimi 5 senelik planlamıştım. Benim de kendimi müdafaa etmem gerekecekti. Tokatspor resmi internet hesaplarına ulaşmamı engelledi. Paylaşımlara beğeni atmama fırsat vermedi.

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat