"PAZAR'DA HAYVANCILIK VE TARIM TEKRAR YEŞERECEK"

AK Tokat İl Başkanlığınca düzenlenen Pazar mitinginde konuşan Pazar Belediye Başkan Adayı Erdoğan Yılmaz, Pazar için hazırladıkları Hayvancılık Organize Sanayi Bölgesi projesi hakkında bilgi vererek, “Pazar Hayvancılık Organize Sanayi Bölgesi Projemiz ile bereketli topraklarımızda hayvancılık ve tarım tekrar yeşerecek” ifadelerini kullandı.

            AK Parti Pazar’da AK Parti Tokat İl Başkanı  Metin Polat, AK Parti Tokat Milletvekili Mustafa Arslan’ın katılımı ile geniş kapsamlı miting düzenledi.

            AK Parti Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, “AK Parti hizmetlerine Belediye Başkan Adayımız Erdoğan Yılmaz ile devam kararı veren ve bu kararını muhteşem mitingle taçlandıran Pazar İlçemizi, hemşerilerimizi tebrik ediyorum” dedi.

            AK Parti Pazar Belediye Başkan Adayı Erdoğan Yılmaz açıklamasında, “Ey necip ve aziz Pazar halkı! Sizin varlığınız, duruşunuz, gözlerinizdeki heyecan ve ümit bizim bu kutlu hizmete talip olma yolundaki en büyük enerji kaynağımızdır. Hani diyor ya şarkımızda, Millet devlet el ele Benziyoruz akan sele. Yürüyoruz hep birlikte onurlu zaferlere” diye konuştu.

PAZAR’A HAYVANCILIK ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ

            Pazar için hazırladıkları Hayvancılık Organize Sanayi Bölgesi projesi hakkında bilgi veren Erdoğan Yılmaz, “Pazar Hayvancılık Organize Sanayi Bölgesi Projemiz ile bereketli topraklarımızda hayvancılık ve tarım tekrar yeşerecek” ifadelerini kullandı. Erdoğan yılmaz konu ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

HAYVANCILIĞIN BEREKETLİ GÜNLERİNİ GERİ GETİRECEĞİZ

            “Geçmişten günümüze halkımızın en sadık gelir kaynaklarından biri olan hayvancılığın eski bereketli ve kaliteli günlerini geri getireceğiz. Farklı kapasitelerde modern ahır ve hayvan bakım tesisleri, veterinerlik hizmetleri, tesislerin her birine özel iş evleri ve açık kapalı alanlarıyla; hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımıza yakışır çalışma standartları oluşturacağız.

ORGANİK GÜBRE TERCİHİMİZ OLACAK

            Devletimizin teşvik ve destek programlarının yanı sıra, üniversitemizin ilgili bölümleri ve sanayimizle ortaklaşa çalışacak olan hayvancılık tesislerimizde her türlü eğitim ve bilinçlendirme çalışmalarını da katılımcılara sağlayacağız. Topraklarımızın bereketini bizden alıp götüren kimyasal gübreleme işlemlerinin yerine, bu tesislerden elde ettiğimiz organik atıkları kurulacak olan tesislerde işleyip organik gübreleri halkımızın kullanımına sunacağız.

            İstihdam sağlayacak, yaşam standartlarımızı yükseltecek ve Pazar'ımızı bir marka haline getirecek projelerle daha parlak günlere adım atacağız."

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat