HAYIRSEVERLERDEN EĞİTİME TAM DESTEK

Hayırsever vatandaşların desteği ile Pazar Erkilet İlk ve Ortaokulunda çok sayıda proje hayata geçirildi. Dört yıldır okula yardımlarını sürdüren hayırseverler ilk olarak okulun çeşmesini yeniledi. Çeşme, Şehit Jan. Er. Erdoğan Öztürk hayratı olarak öğrencilerin hizmetine sunuldu. Hayırseverlerin okula desteği boyama, tadilat çalışmaları ve çevre düzenleme çalışmalarında da devam etti.

KÜTÜPHANE YAPILDI

            Öğrencilerin ihtiyaç belirtmesi üzerine yine hayırseverlerin desteği ile okula kütüphane yapıldı. 

Eğitim kalitesinin yükseltilmesi için Okul Aile Birliği ve Okul Proje Ekibi’nin işbirliği ile hayırseverlerle iletişime geçilerek destek sağlandı ve okula kütüphane kuruldu. Yeni kütüphaneye çok sayıda kitap hediye edildi. Kurulan kütüphane ile okuma kültürü kazanan öğrenciler Kitap Tokat projesi kapsamında ilçede düzenlenen kitap okuma sayfa sayısı yarışmasında üst üste iki defa ilçe birinciliği kazandı. Erkilet İlk ve Ortaokulu öğrencileri, Kitap Tokat projesinde düzenlenecek üçüncü yarışmada da birinciliği hedef olarak belirledi. TRAFİK EĞİTİM PİSTİ

            Trafik kurallarını öğretme ve trafik eğitimini küçük yaştan itibaren öğrencilere kazandırma noktasında yoğunlaşan okul proje ekibinin girişimleri ile tüm masrafın hayırseverler tarafından karşılandığı ‘Trafik Eğitim Pisti’ okula kazandırıldı. Erkilet İlk ve Ortaokulunda öğrencilerin kullanımına sunulan Trafik Eğitim Pistinden Pazar ilçesine yakın bölgede eğitim faaliyetine devam eden yaklaşık 20 okulun faydalanması hedefleniyor.  Geleceğin şoförlerinde küçük yaştan trafik bilincinin oluşturulması amacıyla hayata geçirilen proje ile binlerce öğrenci Trafik Eğitim Pistinde uygulamalı olarak ders alabiliyor.

ORGANİK TARIM SERASI KURULDU

            Okulun bir diğer projesi organik tarım çalışması oldu. Proje kapsamında okul bahçesinde uygun alana sera kuruldu. Öğrencilere ilaçsız organik tarımın önemi uygulamalı olarak öğretildi. Ayrıca serada yetişen ürünler Tokat’ın Pazar ilçesinde kurulan halk pazarında öğrenciler tarafından satılacak ve ürünlerin geliri direkt öğrencinin kendisine ait olacak. Böylelikle geleceğin organik tarıma önem veren ve ürettiği ürünün pazarlamasını kendisi yapan ticaret insanlarının yetişmesi hedefleniyor.

HAYIRSEVER VATANDAŞLAR ÖĞRENCİLERİ SEVİNDİRMEYE DEVAM EDİYOR

            Hayırseverlerin desteği ile çok sayıda projenin hayata geçirildiğini belirten Okul Aile Birliği ve Okul Proje Ekibi, okullara yapılan hayırsever desteğinin çok önemli olduğunu vurgulayarak emeği geçenlere teşekkür etti.

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat