SPOR TOKAT'TA FİLENİN ŞAMPİYONLARI BELİRLENDİ

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları Gençler Kız -Erkek (A) Voleybol Türkiye Şampiyonası 450 kişinin katılımlarıyla Tokat'ın ev sahipliğinde Hüseyin Akbaş Spor Salonu ile Ali Yücel Spor Salonunda gerçekleştirildi.

            Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 2019 yılı faaliyet programında yer alan 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları Gençler Kız -Erkek (A) Voleybol Türkiye Şampiyonası 25-29 Mart 2019 tarihleri arasında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde 16 takımından İdareci, Antrenör ve Sporcu toplam 450 kişinin katılımlarıyla İlimiz ev sahipliğinde Hüseyin Akbaş Spor Salonu ile Ali Yücel Spor Salonunda gerçekleştirildi.

            Beş gün boyunca büyük bir heyecan ve centilmence karşılaşmalara sahne olan Gençler Voleybol Türkiye Şampiyonasında dereceye giren takımlar belirlendi.

            Hüseyin Akbaş Spor Salonunda oynanan Genç Kızlar kategorisinde final serisinin ilk karşılaşmasında İstanbul Beykoz TED İstanbul Koleji Vakfı Özel Lisesini 3-0 yenen İzmir Bayraklı Özel Öbek Boğaziçi Anadolu Lisesi Türkiye üçüncüsü olurken, final serisinin ikinci maçında Ankara Gölbaşı Özel İncek Okyanus Anadolu Lisesini 3-0 yenen İstanbul Üsküdar Acıbadem Bilim Doğa Anadolu Lisesi Türkiye Şampiyonu oldu.

            Ali Yücel Spor Salonunda oynanan Genç Erkekler kategorisinde final serisinin ilk maçında İstanbul Kartal Özel eğitimde Rasyonel Açılım Anadolu Lisesini 3-0 yenen İstanbul Avcılar Özel Eğitim ve Yaşam Merkezi Okyanus Lisesi Türkiye Üçüncüsü olurken, final serisinin ikinci maçında İzmir Karşıyaka Özel Mavi Şehir Okyanus Anadolu Lisesini 3-2 yenen Ankara Gölbaşı Özel İncek Okyanus Anadolu Lisesi Türkiye Şampiyonu oldu.

            Final karşılaşmalarının sonrasında düzenlenen törenle dereceye giren takımların kupa, madalya ve ödülleri Gençlik ve Spor Bakanlığı – Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü Okul Sporları Şube Müdürü Nuri Kılıç, Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar, Şube Müdürleri İbrahim Tarun, Ömer Besler, Celal Yurdakul, Voleybol İl Temsilcisi Ertan Güveri, Okul Sporları İl Temsilcisi Volkan Vural ve Tokatlı Milli Sporcu Seda Tokatlıoğlu tarafından takdim edildi.

GENÇLER ( A) TÜRKİYE ŞAMPİYONASI SIRALAMA

GENÇ KIZLAR

1.İstanbul Üsküdar Acıbadem Bilim Doğa Anadolu Lisesi

2.Ankara Gölbaşı Özel İncek Okyanus Anadolu Lisesi

3.İzmir Bayraklı Özel Öbek Boğaziçi Anadolu Lisesi

4.İstanbul Beykoz TED İstanbul Koleji Vakfı Özel Lisesi

GENÇ ERKEKLER

1.Ankara Gölbaşı Özel İncek Okyanus Anadolu Lisesi

2.İzmir Karşıyaka Özel Mavi Şehir Okyanus Anadolu Lisesi

3.İstanbul Avcılar Özel Eğitim ve Yaşam Merkezi Okyanus Lisesi

4.İstanbul Kartal Özel eğitimde Rasyonel Açılım Anadolu Lisesi

 

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat