ÜNİVERSİTELİLER GAZETECİ KILIÇ’A ANADOLU BASINI’NI SORDU

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü 4. sınıf öğrencileri, Anadolu Medyası üzerine söyleşi yapmak için gazetemiz imtiyaz sahibi, gazeteci Fatih Kılıç ile bir araya geldiler. Ödev olarak verilen konuyu konuşmak üzere gelen Adem Polattimur ve Taha Açıkgöz’ün sorularına yanıt veren Kılıç, Anadolu Basınının tarihçesinde, Mustafa Kemal Atatürk’ün milli mücadele döneminde Sivas’ta kurduğu İrade-i Milliye gazetesinden bahsetti.

            Milli Mücadele’de Anadolu insanının gösterdiği kahramanlığı ve özgürlük ruhunu ateşleyen, iletişim sağlayıp, gelişmelerden haberdar eden İrade-i Milli Gazetesinin Anadolu Basını için örnek olacağını vurgulayan gazeteci Fatih Kılıç, günümüzde Anadolu Basınının şehrin ve insanlarının sesi, gözü, kulağı olacak şekilde yayın hayatını devam ettirmekte olduğunu dile getirdi.

            Tokat Gazetemizle birlikte FİKREN GAZETESİ’nin varlığından da söz eden gazeteci Kılıç, 12. sayısını çıkarmış olduğu Fikren Gazetesi’nin ruhunu ve amacını yansıtan sayılarını öğrenciler Adem Polattimur ve Taha Açıkgöz’e vererek sohbette dile getirdiği tüm hususların bu sayılarda okunabileceğini söyledi.

            Gazeteci Fatih Kılıç, okullarını bitirip de Sosyal Bilgiler öğretmeni oldukları takdirde öğrencilerine Medya Okur Yazarlığı dersini verecek birer öğretmen olmaları halinde, öğrencilerinin yerel medyayı takip eden bireyler olarak yetişmeleri için kendilerine de çok büyük pay düşeceğini beyan ederek öğrenciler Adem Polattimur ve Taha Açıkgöz’e söyleşileri için teşekkür etti.

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat