SPOR TOKAT DESTAN YAZMAYA DEVAM EDİYOR

Tokat Valiliği himayesinde hayata geçirilen 2023 Spor Tokat projesi kapsamında çalışmalarına devam eden sporcular destan yazmaya devam ediyor. Sporcuların çeşitli dallarda edindiği başarılar şöyle.

GÜREŞ FEDERASYONU

Büyükler Güreş Avrupa Şampiyonası - Romanya

70 Kiloda Sporcu Eğitim Merkezimizde Yetiştiren Mustafa Kaya Avrupa Şampiyonu -Altın Madalya

Yıldızlar Zafer Turnuvası -Antalya

1-65 Kiloda Nesrin Baş Şampiyon -Altın Madalya

2-73 Kiloda Naz Batır İkinci -Gümüş Madalya

ÖZEL SPORCULAR  FEDERASYONU

SPOR TOKAT'TAN ÇOK ÖZEL DERECELER

Okulsporları faaliyetleri Özel Sporcular Atletizm Branşında Mersin'de yapılan Türkiye Birinciliği yarışmalarında İlimizi temsil eden Reşadiye 15 Temmuz Şehit Erkan Yiğit Ortaokulunun Özel Sporcularımızın aldıkları dereceler;

1-Feyzanur YAVUZ (Down Sendromlu) Gülle Atmada Türkiye 1. oldu.

2-Feyzanur YAVUZ (Down Sendromlu)

100m Koşuda Türkiye 1. olmuştur.

3 -Yağmur AVŞAR (Mental) Gülle Atmada Türkiye 3. olmuştur.

4-Ramazan Kaan AVŞAR (Mental) Gülle Atmada Türkiye 2. olmuştur.

5-Ramazan Kaan AVŞAR (Mrntal) 300m koşuda Türkiye 3. olmuştur.

ANADOLU YILDIZLAR LİGİ

Taekwondo Yarı Finalleri - Kastamonu

            Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü faaliyet programında yer alan ve Kastamonu ilinde düzenlenen Anadolu Yıldızlar Ligi Atletizm Yarı Finallerinde Spor Tokat'ı temsil eden sporculardan;

1-Selim Yılmaz +65 kg 1.'inci

2-Necmiye Kevser Yasan +59 1.'inci

3-Elif Beyza Tuna 47 kg 1.'inci

4-Yusuf Melih Güldür 53 kg 2.'inci

5-Semih Tosun 57 kg 2.'inci

6-Hasan Furkan Mutlu 45 kg 2.'inci

            Anadolu Yıldızlar Liginde Spor Tokat'ı temsil eden Erkek Takımı ile sıkletlerinde birinci olan Bayan Sporcular Necmiye Kevser Yasan ve Elif Beyza Tuna Türkiye Şampiyonasında mücadele edecek.

Atletizm Yarı Finalleri - Samsun

            Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü faaliyet programında yer alan ve Samsun ilinde düzenlenen Anadolu Yıldızlar Ligi Atletizm Yarı Finallerinde Spor Tokat'ı temsil eden sporculardan;

1-Hümeyra Altay Cirit Atmada Üçüncü

2-Mert Tahsin Yılmaz Cirit Atmada Üçüncü

3-Mehmet Sırdaş Baysal 800 metrede Üçüncü

Yıldız Kız Bayrak Takımımı Dördüncü

oldular.

            Ferdi olarak ilk üç dereceyi ederek, Final Vizesi alan sporcularımıza ANALİG Türkiye Şampiyonasında başarılar dilendi.

OKUL SPORLARI

Yıldız Erkekler Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası (Malatya)

            Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü faaliyet programında yer alan ve Malatya İlinde düzenlenen 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Okullar arası Yıldızlar Serbest Güreş Türkiye Şampiyonasında;

1-38 Kilo Vahit Yılmaz Şampiyon -Altın Madalya

2-48 kilo Sefa Yıldırım Şampiyon -Altın Madalya

3-75 kilo Taha Temel Şampiyon -Altın Madalya

4-85 kilo Veli Meral Şampiyon -Altın Madalya

5-57 kilo Tuğrul efe ışık Beşinci

6-75 kilo Yusuf Bilir Beşinci

7-75 kilo Yasin Atmaca Beşinci

Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonası- Karabük

            Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü faaliyet programında yer alan ve Karabük'te düzenlenen Okulsporları Gençler (B) Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonasında Spor Tokat'ı temsil eden sporcuların Türkiye dereceleri;

2-Nurhayat Atar 45 kg Sol kolda 2.'inci

2-Zerdanur Gül 65 kg sağ kolda 3.'üncü

3-Sıla Ağca 40 kg sol kolda 4.'üncü

4-Dilan damar 40 kg sağ 5.'inci

5-Gülsüm zengin 55 kg sol 6.'ıncı

6-Fatma yıldız 60 kg sol 6.'ıncı

7-Leyla limoncu +65kg sağ 7.'inci

8-Zerda Yıldız 45 kg sağ 8.'inci oldu.

Liseler Türkiye Şampiyonası - Mersin

            Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü faaliyet programında yer alan ve Mersin İlinde düzenlenen Okul Sporları Liseler Türkiye Şampiyonasında Spor Tokat'ı temsil eden sporculardan;

1-Davut Gürel Uzun Atlamada 6.88 metre atlayışı ile Türkiye Şampiyonu

2-Vildan Kelek Çekiç Atmada 59.29 metre derecesi ile Türkiye Şampiyonu

3-Nisanur Yenilmez Gülle Atmada Kadınlarda 13.04 metre derecesi ile Türkiye İkincisi

4-Büşra Hatun Ekinci Gülle Atmada 14.57 metre derecesiyle Türkiye Üçüncüsü

5-Yaren Yıldırım 100 metre engelli koşuda 15.04 saniye ile Türkiye Üçüncüsü

6-Beyzanur Bozlak Çekç Atmada 51.50 metre derecesi ile Türkiye Dördüncüsü oldu.

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat