100 GÜNDE 51 BİN 529 VATANDAŞ ZİYARET EDİLDİ

Sosyal Destek Hızır Tokat projesi kapsamında 100 Günde 51 bin 529 vatandaş evlerinde ziyaret edildi.

Tokat Valiliği tarafından koordinasyonu sağlanan ve Tokat Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından yürütülen Sosyal Destek Hızır Tokat projesinde görev yapan Şefkat Elçileri ile yapılan çalışmalar, projenin yürütülmesinde karşılaşılan zorluklar ve eksiklikler değerlendirildi.

Toplantıya Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mahmut Özdemir, il merkezinde ve ilçelerde hizmet veren Sosyal Hizmet Merkezleri, Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakıfları idarecileri ve Şefkat Elçileri katıldı.

Yapılan çalışmaların değerlendirilmesi ile başlayan toplantıda İl Müdürü Mahmut Özdemir, "Sosyal Destek Hızır Tokat projesinin hayata geçirilmesi 100 gün oldu. Bugün burada 100 gün içerisinde neler yaptık, neler yapamadık, neden yapamadık ya da başka neler yapmamız gerekir konuları üzerinde görüş alış verişinde bulunmak üzere toplandık. Projemize başladığımız günden bu zamana kadar 13 bin 569 başvuru sonucunda 51 bin 529 hane halkını ziyaret ederek Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt Selçuk’un ve Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı’nın selamlarını ilettik. Bu ziyaretlerde 12 bin 694 başvuruya devletimizin imkânları ile çözüm bulunurken 875 sorun başvurusuna ise çözüm bulmak üzere çalışmalarımızı yürütüyoruz.

            Sizlerin de bizlerin göremediği veya sahada karşılaştığınız zorluk/eksiklik var ise bizlere iletin ki sizlerin işinizi kolaylaştırmak ve projemizi iyileştirmek üzere çalışmalara başlayalım.

            Bu projede, siz Şefkat Elçilerimiz, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları, Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlükleri kısaca projede görevli herkes yaptığı işi severek, gönül birliği yaparak, hep birlikte elimizi taşın altına koyarak Allah rızası için vatandaşımızın ayağına giderek sorunlarını çözmeye gayret göstereceğiz.

            Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı, vatandaşlarımızın dertleri ile dertlenerek projemize yenilikler kazandırdı. Gerekli Bakanlıklar ile görüşerek, Sosyal Destek Hızır Tokat projesi kapsamında Evde Bakım Hizmetlerini daha aktif hale getirmek için çalışmaları başlattı. Evlerinde temizliğini yapamayan hasta vatandaşlarımıza, temizliğini yapamayan yaşlı vatandaşlarımıza, tıraşı yapılamayan engellilerimize hizmet vermek üzere görevlendirilmiş personellerimiz bu aileleri ziyaret ederek yardımcı olacaklar. Bizlere vermiş olduğu destek için Valimiz Dr. Ozan Balcı’ya minnetlerimi sunuyorum. 

            Son olarak, ilimiz merkezinde ve ilçelerimizde kamu kurum ve kuruluşlarımızın hizmetlerine erişimi kolaylaştırabilmek için Watsapp iletişim hatları oluşturuldu. İlçelerimizde ve ilimiz merkezinde projemizin tanıtımını yapmaya, watsapp hatlarımızın vatandaşlarımıza ezberletmek üzere çalışmalarımıza devam etmeliyiz." dedi.

            İl Müdürü Mahmut Özdemir sözlerinin devamında ilçe bazlı yapılan başvuruların ve cevaplanma oranlarını katılımcılar ile paylaşarak sunumunu tamamladı.

            Şefkat Elçilerine hitap eden Vali Dr. Ozan Balcı,  projenin başarılı bir şekilde sürdürüldüğünü belirterek, yaptıkları işten dolayı şefkat elçilerini tebrik etti.

            Projenin büyüyerek devam edeceğini kaydeden Balcı, Sosyal Destek Hızır’ın sadece Tokat’ta değil, Türkiye’ye örnek olduğunu ifade etti.

"Milletimizi Önemsiyoruz ve Ayağına Gidiyoruz"

            Sosyal Destek Hızır’ın bir sosyal yardım olmadığının altını çizen Vali Dr. Ozan Balcı, “Proje sosyal yardım boyutunda vatandaşın işini kolaylaştırmak. Vatandaşın yüreğine dokunma projesi. Vatandaşımızın ayağına gidiyoruz. Giderken devlet büyüklerimizin selamını götürüyoruz. Devletin gerçek sahibi millet. Milletimizi önemsiyoruz ve milletimizin ayağına gidiyoruz. “ dedi.

Evde Bakım ve Evde Temizlik Hizmetleri de Başlayacak

            Vatandaşların derdiyle dertlenildiği proje kapsamında vatandaşların kamu hizmetlerine erişimini kolaylaştırmanın da amaçlandığını kaydeden Vali Balcı, önümüzdeki günlerde proje çalışmaları çerçevesinde evde bakım ve evde temizlik hizmetlerine de başlanacağını belirtti.

Bir Kişinin Bile Yarasına Merhem Olmak Önemli

            Şefkat elçilerinin çok hayırlı ve anlamlı işler yaptığını ifade eden Balcı, “Bir kişinin bile yarasına merhem olabiliyorsak en güzel ibadet işte bu.” dedi.

            Projenin muhtarlara, okul müdürlerine, Cuma Hutbelerinde imamlar tarafından vatandaşlara duyurulması gerektiğini kaydeden Balcı, iş takibinin iyi yapılmasını, ziyaretlerin belli periyotlarda tekrar edilmesini, aylık olarak çalışmaların raporlandırılmasını istedi.

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat