SU BORULARI MAMA KABINA DÖNÜŞTÜ

Su boruları sokak hayvanları için mama ve su kabına dönüştü.

TEMA Vakfı Genç TEMA Tokat Temsilcileri sokak hayvanları için su borularından mama ve su kabı yaptı. İçlerinde sokak hayvanları için mama ve su bulunacak kaplar, dükkanların dış cephelerine monte edilecek. Projenin tüm il genelinde yaygınlaştırılması hedefleniyor.

Genç TEMA Tokat Gönüllüleri, sokak hayvanları için hayata geçirdikleri proje kapsamında su borularından yaptıkları mama kaplarını Çizgi kitap kırtasiye şubelerinin dış cephesine monte etti.

Projelerini Tokat genelinde yaygınlaştıracaklarını kafe ve dükkânların dış cephesine mama kaplarını yerleştireceklerini belirten Genç TEMA Gönüllüleri, çok sayıda sokak hayvanının mama kaplarından yaralanacağını belirterek, herkesin bu tür çalışmalar yapması için tavsiyede bulundu.

Kışın mama yazın su bulmakta zorluk çeken sokak hayvanlarının ihtiyaçlarını aynı anda karşılayabilmeleri için böyle bir çalışma başlattıklarını söyleyen Tokat Genç TEMA Başkanı Deniz İçli, “Sokak hayvanları için elimizden geldiğince her şeyi yapmaya çalışıyoruz. Toplumsal farkındalık oluşturmak istedik, ilk Çizgi şubelerinden başlayacağız daha sonra diğer kafelerle de anlaşacağız orada da aynı şekilde mama ve su kapları yerleştireceğiz. Farkındalık oluşturup insanların daha duyarlı olmasını sağlamak istiyoruz. Bunun için bu projemizi hayata geçirdik. Sokak hayvanlarını için sürekli mama dağıtımlarımız oluyor.  Sokaktaki hayvanlar sadece yemeğe değil aynı zamanda sevgiye de muhtaçlar. Biz elimizden geldiğince mama götürüyoruz ve sevgimizi de veriyoruz onlara. Onlar için gittiğimiz etkinliklerde üç ya da dört saat kalıp ilgileniyoruz, oyunlar oynuyoruz. Onların bizim sevgimizi aldıklarının farkına varıyoruz. Sokak hayvanları için farkındalık oluşturmak istiyoruz, mama kaplarını ilk olarak Çizginin iki şubesine yerleştireceğiz. Daha sonra diğer kafelere de mama kaplarını monte edeceğiz ve oralarda da mama ve su takibi yapılacak” şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat