MUHTARLARA, VATANDAŞA EŞİT DAVRANIN UYARISI

Turhal Kaymakamı Dr. Ahmet Süheyl Üçer, yeni dönem muhtarlarına vatandaşlar arasında oy veren vermeyen ayrımı yapmamaları ve vatandaşlara eşit davranmaları uyarısında bulundu.

            Turhal Kaymakamı Dr. Ahmet Süheyl Üçer, Nisan ayı muhtarlar toplantısında köy ve mahalle muhtarları ile bir araya geldi.

            Kaymakam Dr. Ahmet Süheyl Üçer başkanlığında Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıya köy ve mahalle muhtarlarının yanı sıra İlçe Jandarma Komutanı J.Yzb. Ferit Yılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Tahsin Şahin, İlçe Özel İdare Müdürü Erkan Şahin, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Aybulut, İlçe Müftüsü Mustafa Akdağ, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Kaya Misafir, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Muammer Gürçay, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yıldız, İşkur Hizmet Merkezi Orhan Koçak, Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Ahmet Göçer, Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Tuncay Arpacıoğlu da katıldı.

            İlçe Emniyet Müdürü Tahsin Şahin ve İlçe Jandarma Komutanı J.Yzb. Ferit Yılmaz, düğünlerde silah atılması, telefon ve internet dolandırıcılığı, uyuşturucu ile mücadele, hayvan hırsızlığı, mevsimlik işçiler konularında muhtarlara bilgilendirme ve hatırlatmalarda bulunarak bu hususlarda alınacak tedbirlerle ilgili bilgiler verdiler.

            Daha sonra muhtarlara bir konuşma yapan Kaymakam Üçer, yeni seçilen ve görevine devam eden muhtarlara görevlerinde başarılar diledi ve muhtarları ilgilendiren bazı hususlarda uyarılarda bulundu. Muhtarların emniyet ve jandarma ile sürekli irtibat halinde olmaları ve kendi sorumluluk alanları içerisinde şüpheli durumları anında bildirmelerini isteyen, parasal konularda kurallara riayet edilmesi noktasında uyarılarda bulunan Üçer, vatandaşlar arasında oy veren vermeyen ayrımı yapmamaları ve vatandaşlara eşit davranmaları uyarısında bulundu.

            Toplantının son bölümünde ise İl Özel İdaresi Plan, Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğü teknik personeli tarafından köylere yapılacak olan yapılarla ilgili izlenecek olan yollar ve yapılması gerekenlerle ilgili bilgilendirme sunumu yapıldı.

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat