AKIL VE ZEKA OYUNLARINDA TURHALLI ÖĞRENCİLERİN BAŞARISI

Spor Tokat Projesi kapsamında düzenlenen Akıl ve Zeka Oyunları Şampiyonası’nda Turhallı öğrenciler büyük başarı elde etti.

            Tokat Valiliği tarafından hayata geçirilen Spor Tokat Projesi kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen Akıl ve Zeka Oyunları Şampiyonası’nda Turhallı öğrenciler büyük başarı elde etti. Akıl ve Zeka Oyunları İl Şampiyonası’nda Turhal’dan dereceye giren öğrenciler Turhal Kaymakamı Dr. Ahmet Süheyl Üçer’i ziyaret etti.

            Tokat Gençlik Merkezinde 8 kategoride gerçekleştirilen Akıl ve Zeka Oyunları İl Şampiyonasında mücadele eden 96 minik sporcudan Turhal Gökdere İlkokulu öğrencisi Sefa Yılmaz Mangala oyununda il birincisi, Cengiz Topel İlkokulu öğrencisi Muhammed Can Kaya Pentago oyununda İl üçüncüsü ve Sarıkaya İlkokulu öğrencisi Fatma Kaya ise Kulami Oyununda İl üçüncüsü oldu. Derece olan öğrenciler öğretmenleri ile birlikte Turhal Kaymakamı Dr. Ahmet Süheyl Üçer’i makamında ziyaret etti. Ziyarette öğrencilerle yakından ilgilenerek onlarla sohbet eden Kaymakam Üçer, “zekamızın gelişmesini sağlayıcı ve güzel boş zaman faaliyetleri yapmamıza imkan veren bu güzel etkinliklere katılmanız ve üstelik derece almanız bizleri fazlasıyla mutlu etti. Bu vesile ile öncelikleri sizleri, daha sonra da öğretmenlerinizi ve ailelerinizi tebrik ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum dedi.

            Şampiyonada dereceye giren öğrenciler Bursa'da düzenlenecek ulusal yarışmada Tokat'ı temsil edecek.

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat