DOGAY ÖDÜL TÖRENİ BU AKŞAM YAPILACAK

Bu yıl ilimizin ev sahipliği yaptığı 22. Uluslararası Doğada Görüntü Avcılığı Yarışması’nın açılış kokteyli cuma günü yapıldı. Çekilen fotoğrafların değerlendirilmesinin ardından DOGAY Ödül Töreni bu akşam 19.30'da Deveciler Hanında gerçekleştirilecek.

            Turizm Tokat Projesi kapsamında 17 farklı ülkenin katılımı ile Tokat’ta dört gün boyunca yapılması planlanan Uluslararası Doğada Görüntü Avcılığı Yarışması’nın açılış kokteyli cuma günü Deveciler Hanı’nda yapıldı.

            Açılış kokteylinde yarışmacılarla bir araya gelen Vali Dr. Ozan Balcı, tek tek masalarında ziyaret ettiği yarışmacılarla sohbet ederek, herkese başarılar diledi.

            Tokat Valiliği himayesinde, Tokat Belediyesi işbirliği ile “Turizm Tokat” projesi kapsamında kısa adı “DASK” olan “Doğa Araştırmaları, Sporları ve Kurtarma Derneği” tarafından bu yıl 22.si düzenlenen olan DOGAY (Doğada Görüntü Avcılığı Yarışması) 19-22 Nisan tarihlerinde gerçekleştirildi.

            Tarihi kalesi, medreseleri, kervansarayları, evleri, sokakları, camileri, Taşhan’ı ve saat kulesi ile tarihten günümüze gelen eski zanaat ustaları, yazmacıları, taş baskı ustaları, yöreye özgü enfes tatlarıyla, eşsiz güzellikteki doğal alanları, dereleri, gölleri, göletleri, kuş cenneti, UNESCO Dünya Geçici Miras Listesinde yer alan Ballıca mağarası, Kaz Gölü, yaylaları ve köyleriyle Tokat; bu yıl DOGAY’a ev sahipliği yapıyor.

            Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) tarafından desteklenen yarışmada, yarışmacılar Tokat il genelinde, 6 kategoride Genel Doğa, Makro Doğa, Yerel Yaşam, Manzara, Tarih, Kuşlar kategorilerinde en iyi kareyi yakalamaya çalışacak.

            Yarışma kapsamında dün saat 17.00-24.00 saatleri arasında iki gün boyunca çekilen fotoğraflar Deveciler Hanında teslim edildi. Çekilen fotoğrafların değerlendirilmesinin ardından DOGAY Ödül Töreni bu akşam 19.30'da Deveciler Hanında gerçekleştirilecek.

            Yöresel halk oyunları ve gösterileri, konuşmalar, teşekkür plaketlerinin dağıtılması, ödüllü fotoğrafların açıklanması ve gösterimi yapılacak.

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat