250 ÖĞRENCİ TOKAT'I FOTOĞRAFLADI

Çocukların Gözünden Tokat Fotoğraf Şenliği, 8-12 Nisan tarihleri arasında 250 öğrencinin katılımı ile gerçekleştirildi. Üç günlük eğitim ve iki günlük fotoğraf çekme süreci ile başlayan,  öğrencilerin her biri yarım gün eğitim alarak, bir gün fotoğraf çekti. Tokat’ın tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini fotoğraflayan 250 öğrenci toplamda 80 bin kare fotoğraf çekti.

            Eğitim Tokat projesi kapsamında Tokat Valiliği koordinasyonu ile başlatılan ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘Çocukların Gözünden Tokat Fotoğraf Şenliği’nde derece alan öğrenciler için ödül töreni düzenlendi.

            Törene Vali Dr. Ozan Balcı, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, okul müdürleri, öğretmenler, veliler, DASK (Doğa Araştırmaları Sporları ve Kurtarma Derneği) yönetimi ve öğrenciler katıldı.

            Deveciler Hanında düzenlenen ödül töreni saygı duruşunda bulunulması ve istiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Programda öğrencilerin eğitimleri ve fotoğraf çekimleri sürecinde yaşadıklarını anlatan görüntüler davetlilere sunuldu.

Çocuklar Sanatsal ve Kültürel Hobilerle Desteklenmeli

            Programda konuşan Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, çocukların akademik anlamda başarılı olmaları yetmeyeceğini, bu başarıların sanatsal, kültürel ve sporun diğer alanları ile desteklenmesi gerektiğini söyledi.

            2023 Tokat Projeleri kapsamında Eğitim Tokat’ın alt başlığı altında düzenlenen fotoğraf çekme şenliğinin DASK tarafından verilen eğitimle gerçekleştiğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, etkinliğin düzenlemesinde emeği geçen, destek veren ve yüreklendiren herkese teşekkür etti.

"Fotoğraf Çekmek Olaylara ve Yaşama Farklı Açılardan Bakabilmektir"

            Öğrencilerin kendilerine güzel bir hobi edindiklerini kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, fotoğraf çekmenin sadece çekmek ile ilgili olmayıp, olaylara ve yaşama farklı açılardan bakabilmek, değişik görebilmek ve yorumlayabilmek olduğunu söyledi. Fotoğraf çekmenin ayrıca sanatsal bir etkinlik olduğuna dikkati çeken Vali Dr. Ozan Balcı, “Fotoğraf sanatına ilgi duyan çocuklarımızın da bu ilgilerini arttırmalarını özellikle istiyorum. Derslerinizde elbette başarılı olacaksınız ama kendinize de bir hobi edinmeniz lazım. Bunlardan biri de fotoğraf çekmek. Ayrıca kitap okumayı da önemsiyoruz. Kitap okumaya da günde bir saat vakit ayırmanız lazım. İnşallah Tokat’ta bu yıl 50 tane Z-Kütüphane yapacağız. Tokat’ı bütün ilçeleri ile birlikte Türkiye’nin en zengin kitaplarına, en çok kitaplarına sahip ili haline getireceğiz. Spor Tokat kapsamında çocuklarımızın en az bir spor dalı ile uğraşmalarını ya da bir spor dalını sevmelerini istiyoruz. Çocuklarımızı seviyoruz. Onların mutlu ve başarılı olmalarını önemsiyorum. Onlara destek vermekten, yüreklendirmekten, yardımcı olmakta, önlerindeki engelleri kaldırmaktan ve onları cesaretlendirmekten büyük mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Onları yönlendiren öğretmenlerimize yardımcı olmak, onların işlerini kolaylaştırmak beni ayrıca mutlu ediyor. Bizim bütün amacımız bu. Milli Eğitim Müdürlerimiz, şube müdürlerimiz, okul müdürlerimiz de yüreklendiriyor. Onlarda ilgi ve alaka ile aşkla, şevkle yapıyorlar bu işi. İnşallah çocuklarımızın her alanda başarılarını göreceğiz. Bu ve buna benzer güzel etkinlikleri daha çok arttıracağız.” dedi.

            Çocukların Gözünden Tokat Fotoğraf Şenliği, 8-12 Nisan tarihleri arasında 250 öğrencinin katılımı ile gerçekleştirildi. Üç günlük eğitim ve iki günlük fotoğraf çekme süreci ile başlayan,  öğrencilerin her biri yarım gün eğitim alarak, bir gün fotoğraf çekti. Tokat’ın tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini fotoğraflayan 250 öğrenci toplamda 80 bin kare fotoğraf çekti. Çekimler Almus, Çevreli Köyü, Pazar ilçesi, Kaz Gölü, Günevi Köyü, Akbelen Yaylası, Akarçay, Gümelönü, Karadere Köyü, Tokat merkezde gerçekleştirildi. Tüm fotoğraflar tek tek işinde uzman ve etkin çalışan Doğa Araştırma Sporları ve Kurtarma Derneği üyeleri tarafından değerlendirilerek, sergileme ve derece alan fotoğraflar belirlendi.

            Çocukların Gözünden Tokat Fotoğraf Şenliğinde yer alan fotoğraflar sergilemede başarı, DASK özel ödülü, mansiyon ödülleri, Valilik özel ödülü ve 1, 2, 3.lük kategorisinde derecelendirilerek ödüllendirildi.

            Yarışmada, Valilik özel ödülü ile 1. 2. ve 3. olan öğrenciler ödüllerini Vali Dr. Ozan Balcı’nın elinden aldılar.

            Yarışmada dereceye giren diğer öğrenciler de ödüllerini İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali ve DASK yönetiminden aldı.

            Törende dereceye giren öğrencilere fotoğraf makinesi, bisiklet ve çeşitli hediyeler takdim edildi.

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat