4 ŞEHİT İÇİN TÖREN DÜZENLENDİ

Türkiye-Irak sınır hattında devam eden operasyonlar kapsamında, teröristlerle çıkan çatışmalarda şehit düşen 4 asker için Hakkari'de tören düzenlendi.

            Hakkari’nin Çukurca İlçesi sınır hattında bulunan Seriberi Askeri Üs bölgesine 20 Nisan günü bölücü terör örgütü mensuplarınca yapılan hain saldırı sonucu 4 kahraman askerimiz şehit olurken 6 kahraman askerimiz ise yaralandı.

            Şehit askerlerimiz için dün Hakkari’de tören düzenlendi. Dağ ve Komando Tugay Komutanlığındaki törende, şehit piyade sözleşmeli erler Erhan Çiyapul, Murat Şahin, Şevket Çetin ve Yener Kırıkcı'nın Türk bayrağına sarılı naaşları alana getirildi. Saygı duruşunun ardından şehitlerin özgeçmişi okundu.

            Şehit düşen sözleşmeli er Erhan Çiyapul'un Iğdır'daki ailesine acı haber verildi. Sözleşmeli Piyade Er Murat Şahin’in ise Giresun’un Espiye ilçesi nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenildi. Sözleşmeli Er Yener Kırıkçı'nın şehadet haberinin, Ankara'nın Çubuk ilçesindeki baba ocağına ulaşmasının ardından şehidin evi ve sokağı Türk bayraklarıyla donatıldı. Şehit olan 4 askerden Piyade Sözleşmeli Er Şevket Çetin'in (27) acı haberi Kırıkkale'nin Balışeyh ilçesine bağlı İzzetin köyünde yaşayan ailesine ulaştırıldı.

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat