TOKAT, HAK ETTİĞİ YERE ULAŞACAK

Dedeman Tokat Genel Müdürü Serdar Küçükyıldız, turizmin nabzını değerlendirdi:

Dedeman Tokat Genel Müdürü Serdar Küçükyıldız, Tokat turizmine ilişkin, "2020 yılında hizmete açılacak havalimanımızla birlikte değerine değer katacak Tokat için henüz yolun başında olduğumuzu ifade etmek isterim. Kamunun da desteğiyle beklenenden çok daha kısa sürede Tokat’ın hak ettiği mertebeye ulaşacağını düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

            Dedeman Tokat Genel Müdürü Serdar Küçükyıldız, Türkiye'nin turizmde bir dünya markası olarak konumlandırıldığında; gastronomi, arkeoloji, tesisleşme, ulaşım, konaklama gibi ülkeye ait, turizme değer yaratacak tüm parçaların bir bütün olarak ele alınıp değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.

            Dedeman Tokat Genel Müdürü Serdar Küçükyıldız Turizm Haftası kapsamında yaptığı açıklamada ülke ve Tokat turizmine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Küçükyıldız, ülke genelinde her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle kutlanan Turizm Haftası ile iç turizme dikkat çekmek ve turizmin önemini hatırlatmayı amaçladıklarını ifade etti.

"DEĞERLERİMİZİ DAHA ÇOK GÜNDEME TAŞIMALIYIZ"

            Turizm faaliyetlerinin ülke turizminin potansiyeli açısından önemli olduğuna dikkati çeken Küçükyıldız, "Bacasız sanayi olarak adlandırdığımız, ekonomimizin lokomotifi turizm sektörü, özellikle cari açığa yaptığı doğrudan katkılar sayesinde sadece turizm haftasında değil her zaman gündemin önemli bir maddesi olarak karşımıza çıkıyor. Bizim için bu denli önemli olan turizm faaliyetlerinin ülkemiz genelindeki potansiyeline ulaştığını söylemek çok güç. Aynı şekilde tarihi M.Ö. 5500'lere inen kentimizin de bu fırsatlardan yeterince yararlandığını söylemek zor.

            Hâlbuki, Türkiye’nin dört bir yanı tarihi ve kültürel zenginliklerle dolu. Bu değerlerimizi daha fazla gündeme taşımak zorundayız. Ulaşım, tanıtım ve konaklama imkanlarını geliştirmeliyiz. Hem yurt içinden hem de yurt dışından gelecek konuklara farklı kültür, gastronomi ve gelenekleri deneyimlemelerini sağlamalıyız." diye konuştu.

            Şehir otelciliğinin en büyük yerli markası olarak pek çok bölgede olduğu gibi Tokat’ta da turizm adına önemli çalışmalar yaptıklarını belirten Küçükyıldız, "Kültür turizminden, inanç turizmine, doğa turizminden, kongre turizmine kadar turizm faaliyetlerinin gerçekleştirebileceği hemen tüm alanlarda elverişli bir jeopolitik konuma sahip olan şehrimizin kısa vadede hak ettiği değere ulaşacağını tahmin ediyorum." dedi.

"TOKAT İÇİN HENÜZ YOLUN BAŞINDAYIZ"

            Serdar Küçükyıldız, Dedeman otelleri olarak ülke turizmine kazandırılmayı bekleyen potansiyeli yüksek bölgelere yatırım yapmaya devam ettiklerine işaret ederek, "Sürdürülebilir turizmin ülkemiz ekonomisi için önemli bir kaldıraç olduğu bilinciyle hareket eden holdingimiz, yatırımlarını da Tokat’ımız gibi bakir, potansiyeli tam olarak keşfedilmemiş şehirlere yönlendiriyor. Özellikle 2023 ekonomik hedeflerimize ulaşmak için yaptığımız yatırımların çok daha kritik öneme sahip olduğunu düşünüyorum. Türkiye’yi turizmde bir dünya markası olarak konumlayacaksak; gastronomi, arkeoloji, tesisleşme, ulaşım, konaklama gibi ülkemize ait turizme değer yaratacak tüm parçaları bir bütün olarak ele alıp değerlendirmemiz gerekiyor. 2020 yılında hizmete açılacak havalimanımızla birlikte değerine değer katacak Tokat için henüz yolun başında olduğumuzu ifade etmek isterim. Kamunun da desteğiyle beklenenden çok daha kısa sürede Tokat’ın hak ettiği mertebeye ulaşacağını düşünüyorum. Bu bağlamda Dedeman Otelleri olarak üzerimize düşeni bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yapmaya devam edeceğimizden emin olabilirsiniz. Şehrimizin turizm potansiyeline ulaşmakta bizlere el verdiğiniz için tüm hemşehrilerimize tekrar teşekkür ediyor, birlikte şehrimizi başarıyla temsil etmeye devam edeceğimize inanıyorum." ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat