CHP TOKAT, KILIÇDAROĞLU'NA YAPILAN SALDIRIYI KINADI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu katıldığı şehit cenazesinde saldırıya uğramıştı. Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırı CHP ve İYİ parti Tokat teşkilatları tarafından kınandı.

CHP Tokat İl teşkilatı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıya tepki gösterdi. CHP tarafından Cumhuriyet meydanında düzenlenen programa İYİ Parti Tokat teşkilatı da destek verdi.

CHP’YE HAİN BİR SALDIRIDA BULUNULDU

CHP Tokat İl Teşkilatı Cumhuriyet Meydanı’nda basın açıklaması düzenleyerek Kemal Kılıçdaroğlu'nun şehit cenazesinde saldırıya uğramasına tepki gösterdi.Basın açıklamasını okuyan CHP Tokat İl Başkanı Mustafa Duran, “Bugün ülkemizin başkentinde, hepimizin şehidi Mehmetçiğimizin cenaze töreninde, şehidimizin cenazesine katılan tek siyasi parti lideri olan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanına hain bir saldırıda bulunulmuştur. Bu hain saldırı aynı zamanda şehidimiz Yener Kırıkçı’ya ve onun ailesine karşı da yapılmış büyük bir saygısızlıktır” dedi.

PROTESTO DEĞİL, ORGANİZE BİR EYLEM

Duran konuşmasını şöyle sürdürdü. “Yapılan sıradan bir protesto değildir. Yapılan sıradan bir provokasyon da değildir. Bu son derece organize bir eylemdir. Bu hain saldırı ülkemizin demokrasisine, birlik ve beraberliğine ve iç huzuruna karşı yapılmıştır”

SALDIRININ AZMETTİRİCİLERİ BELLİDİR

“Bu saldırının azmettiricileri bellidir. Adına gazete denilen bir takım paçavralarda kimler Cumhuriyet Halk Partisi’ni ve Cumhuriyet Halk Partilileri hedef gösterdiyse, bir takım operasyon kanallarında kimler Sayın Genel Başkanımıza idam tehditlerinde bulunuyorsa, Cumhuriyet Halk Partililerin şehit cenazelerine alınmamaları için kimler talimat verdiyse, meydanlarda bu ülkenin kurucu partisine, Gazi Mustafa Kemal’in” iki büyük eserinden biri” dediği, Cumhuriyet Halka Partisi’ne kimler ağza alınmayacak hakaret ve tehditlerde bulunduysa bu saldırının alt yapısını hazırlayanlar da onlardır.”

AYNI EMPERYALİST GÜÇLERİN HİZMETKÂRLARI

Başkan Duran “Toplumumuzda kin ve nefret tohumları eken, bundan da siyasi rant bekleyen zehirli dil ve bu dilin sahipleri bugün yapılan bu hain saldırıda pay sahibidirler. Askerimize kurşun sıkarak bu ülkeyi bölüp parçalamaya çalışan hainlerle, attığı manşetlerle milleti şehit cenazeleri üzerinden bölüp parçalamaya çalışan edepsizler aynı emperyalist güçlerin hizmetkârıdır. Aralarında açıkça bir amaç birliği vardır. Bunların ipini tutan odaklar da aynıdır” diyerek konuşmasını tamamladı.

OLAYI ŞİDDETLE KINIYORUZ

İYİ Parti Tokat İl Başkanı ÖmerSağol, provokasyona gelmeyeceklerini belirterek, “Bu yapılan olayı şiddetle kınıyoruz. Bundan sonra bizlere düşen birlik ve beraberlik içerisinde toplumda daha duyarlı hareket ederek bu art niyetli insanlara fırsat vermemektir” dedi.

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat