TURHAL'DA İNTERNET KAFELER DENETLENDİ

Turhal’da faaliyetlerini sürdüren internet kafeler Kaymakamlık tarafından oluşturulan komisyon tarafından denetlendi.

            Turhal Kaymakamı Dr. Ahmet Süheyl Üçer’in vermiş olduğu talimatla İnternet Toplu Kullanım Sağlayıcıları Hakkında Yönetmeliğin Denetleme Usul ve Esasları bölümünün 10. maddesi ile 5. ve 9. maddesinde yer alan yükümlülük ve şartlar açısından, genel güvenlik ve asayiş yönünden denetlenmesi için Turhal Kaymakamlığı uhdesinde oluşturan komisyon, denetimlerini aralıksız devam ediyor.

            Turhal Kaymakamlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Belediye Başkanlığı ve İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından görevlendirilen personeller tarafından yapılan denetimlerde İnternet kafe işletmecilerinin cezai müeyyidelere maruz kalmamaları için Ticari Amaçlı Toplu İnternet Kullanım Sağlayıcıları Hakkında Kanun ve Yönetmelik hükümlerine harfiyen uymaları gerektiği internet kafe sahiplerine yönetmelikte belirtilen ve uyulması gereken kurallarla ilgili tebligatlar yapıldı.

            Kaymakamlık İnternet Kafeleri Denetleme Komisyonu Kaymakamlık Makamının ilgili yönetmeliğin hassasiyetle uygulanması, çocukların ve gençliğin korunması konusunda verilen talimatları üzerine çocuklar üzerinde etkisini gün geçtikçe artıran internet kafelerin daha güvenilir, daha nezih yerler haline gelmesi yolunda çalışmalarının devam edeceğini belirtildi. Söz konusu denetimlerde, işletme sahiplerine gerekli bilgilendirmeler ve uyarılar yapıldı.

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat