ŞAMPİYON TOKATSPOR’UN DÜNÜ(1969) VE BUGÜNÜ(2019)!

Sevgili ve değerli spor severler,

‘’GEÇMİŞİNİ BİLMEYEN GELECEĞİ YAKALAYAMAZ.’’

Öncelikle şu bilinsin ki, 1947 yılında doğduğum şehrin kokusu halâ üzerimde. Tokatspor’umun hırçın kanı damarlarımda dolaşıyor. Ben TOKATSPORLU HALİS’İM. NEFES ALDIĞIM YER TOKAT. EVİM TOKATSPOR. NERELİSİN? SORUSUNA TEK BİR CEVABIM VAR: TOKATLIYIM, TOKATSPORLUYUM.

Yıl 26 Haziran 1969, elli yıl önce Tokatspor’un kuruluşunda BORDO-BEYAZ RENKLERİNİN TESPİTİNDE SÖZ SAHİBİ OLMUŞ, İLK TOKATLI PROFESYONEL FUTBOLCUSU, İLK TOKATLI KAPTAN FUTBOLCUSU, İLK PROFESYONEL LİG MAÇINDA VE 5 SEZON (1969-1975) FORMASINI ŞANLA, ŞEREFLE TAŞIYAN BİR SPOR EMEKÇİSİ OLARAK, 50 YIL önceki profesyonel Tokatspor, Tokat’ın

Çocuklarından oluşuyordu. O gün takımı çalıştıran antrenörler Tokatlı spor adamlarıydı. O gün forma şort gibi spor kıyafetlerini Tokatlı terziler dikiyor ve giyiliyordu. O gün zımpara gibi toprak sahalarda RİZE, ORDU, GİRESUN, ERZURUM, MALATYA, SİVAS, DİYARBAKIR, Ş.URFA, HATAY gibi illerin temsilcisi takımlarla yarışılıyordu. O gün sporcular kendi evlerinde yerler, içerler, ikamet ederlerdi. O gün Tokatspor renkleri uğruna tozlu topraklı yollarda ve sahalarda şehit-gazi olan futbolcularımız vardı. O gün Tokat futbolunda ve bizlerde az buz emeği olmayan duayen, hocaların hocası sayın ERCAN SÜSOY vardı. O gün, 50 yıl önce ben de dahil olmak üzere Tokatspor sevdalılarının tek amaç, dilek ve rüyaları bir üst lige çıkmak, şampiyonluğa ulaşmaktı.

Buradan çıkarılacak kıssa, adımız, kulübümüz profesyonel ise de ruhumuz, kalbimiz amatör ruh ve heyecan ile Tokat’ın başarısı için sahalara çıkarak top oynamaktı.

Sevgili Tokatlılar, Tokatspor’un bugünkü gününü ne siz sorun ne de ben söyleyeyim!

Profesyonel kadro Türkiye mozaiğine uygun olarak yurdun dört bir yanından gelen içi köhne, heyecanı, azmi kalmamış futbolculardan oluşuyor.

Teknik kadro antrenörler başka illerden yüksek maliyetle transfer ediliyor.

Bugün spor kıyafetleri dünyaca ünlü markalardan, müsabakalar birinci sınıf çim statlarda yapılmaktadır. Bugün tüm sporcuların masrafları kulüp tarafından karşılanıyor. Sporcular 4-5 yıldızlı Tokatspor sosyal tesislerinde iaşe-ibate edilmektedir. Bugün 50 yıl sonra ahde-vefa gereği ELİMİZLE KURDUĞUMUZ BÜYÜTTÜĞÜMÜZ BİZLERE AŞ, İŞ SUNAN TAKIMIMIZIN BAŞARISIZ BİR SEZON VE BAŞARISIZ BEYHUDE BİR A.Ş. ARAYIŞI UĞRUNA 2. PROFESYONEL LİG HEVESİMİZİN KAPANIP, SINIF-KÜME DÜŞEREK 3. PROFESYONEL FUTBOL LİGİNE KARA BİR TARİHİN AÇILACAĞINA GÖZÜMÜZLE ŞAHİT VE ORTAK OLDUĞUMUZ GÜNDÜR. BUGÜN PROFESYONEL MANADA KULÜP OLAMAMIŞ KURUM OLAMAMIŞ A.Ş. OLAMAMIŞIZ!!!

YANARIM, 50 yıllık mazide 5 spor adamı yetiştiremediğimize, 50 yıllık süreçte bu uğurda harcanan gereksiz paralara. Yanarım, değirmen çarkı dişlilerinde emeğini parasını, mesaisini yok ettiğimiz Tokatlı idareci-yönetici iş adamlarına yanarım.

Bilindiği üzere, T.F.F. 2018-2019 sezonunda 2. Profesyonel ligde mücadele eden TOKATSPOR A.Ş.mi ?-TOKATSPOR DERNEĞİ Mİ? olduğu belirsiz, yeterli genel kabul görmeyen, karambol, karmaşık BİR BAŞKAN VE YÖNETİMİ ELİYLE SEZON SONUCUNDA, 50. KURULUŞ YILIMIZI KUTLAMAK İSTERKEN YARIM ASIRLIK ÇINARIN MAZİSİNE KARA LEKE SÜRÜLEREK 3. LİGE DÜŞÜRÜLDÜK. KOSKOCA BİR İLİN, TOKAT’IN ONURUYLA OYNANDI. HER DAİM İFTİHAR ETTİĞİMİZ GAZİ OSMAN PAŞA’NIN TORUNLARI OLARAK MÜCADELE-YARIŞMA ALANIMIZ SAHALARDAN ASLA PARA PUL HESABI YAPARAK KAÇMAYACAKTIR.

Son maçımız İstanbul Karagümrük müsabakasına aslanlar gibi çıkacak mağlup da olsak spor vicdanında, Tokatlıların gönüllerinde galip sayılacaktık.

Tüm Tokatlıların Belediye Başkanı, TOKATSPOR KULÜBÜ DERNEĞİ ONURSAL BAŞKANI SY. AV. EYÜP EROĞLU, at pazarlığı yapan, A.Ş. benim! Dernek sizin olsun diyebilen, parayı veren düdüğü çalar, ister alır ister satarım, istersem maçlara çıkmam dediğim dedik diyerek dediklerini yapan, Tokatsporluların kanları BORDO-BEYAZ AKARKEN, POLİS KORUMASINDA STAD’DAN VE TOKAT’DAN ZAR ZOR ÇIKAN, KANININ NE RENK OLDUĞU ŞÜPHELİ??? A.Ş. BAŞKANI UFUK AKÇATEPE’YE SİZİN DİYEBİLECEĞİNİZ BİR ÇİFT SÖZ-KELAM YOK MUDUR?

BENCE, TOKAT’IN TOKAT’INI UNUTANLARA BİR ÇİFT DEĞİL ÇOK SÖZ SÖYLEMEYE VE YAPMAYA HAKKINIZ VARDIR.

BİRİNCİSİ: TOKAT DA, TOKATSPOR DA TOKATLININ ÖZ MALIDIR. TAKAS VE PAZARLIK KONUSU ASLA EDİLEMEZ.

İKİNCİSİ: Tokatspor sosyal tesislerinin olduğu ADNAN ÇİÇEK TOKATSPOR TESİSLERİ TAŞINIR TAŞINMAZ MALLARI İLE TOKAT BELEDİYESİNE AİTTİR.

İÇİNİN İFLAS ETMİŞ UFUK AKÇEKAYA’NIN ŞİRKETİ TARAFINDAN YA DA BOL KESEDEN DAĞITILAN SENET-SEPET-ÇEK ALACAKLILARI TARAFINDAN BOŞALTILMASINA ASLA İZİN VERİLMEMELİDİR. ŞU AN KORUMASIZ, SAHİPSİZ, ATIL TESİSLERE BELEDİYEMİZ EL KOYMALI, TESİSLERDE BELEDİYEMİZ RESMİ GÖREVLİLERİ VAZİFE ALARAK ENVANTERE VE TARİHE SAHİP ÇIKILMALIDIR.

ÜÇÜNCÜSÜ: Düşük A.Ş. Başkanı 15-20 milyonluk bir borçtan bahsediyor.

Malın mülkün öz sahibi Devletimizin, TOKATSPOR A.Ş.-TOKATSPOR DERNEĞİ TÜZEL KİŞİLİKLERİ NEZDİNDE, Türk Ticaret Kanunu, mali mevzuat, sosyal güvenlik mevzuatı ve Dernekler Kanunu çerçevesinde oluşturulacak İNCELEME TEFTİŞ-DENETİM MÜFETTİŞLERİ GÖREVLENDİRİLMELİDİR. BU VESİLEYLE TOKATSPOR’UN 50.YILINDAKİ KARA TALİHİNİN, KAPKARA-ZİFİRİ KARANLIK HALE GETİRİLMESİNİN ÖNÜNE GEÇİLMELİDİR.

DÖRDÜNCÜSÜ: Ülkemizde spor yapan bütün il ve ilçe spor kulüpleri BELEDİYE SPOR ÜNVANI altında toplanırken ve başarıyı yakalarken, biz niye TOKATSPOR BELEDİYESPOR VEYA BELEDİYE PLEVNESPOR ADI ALTINDA BİRLEŞMEYELİM. AMACIMIZ ÜZÜM YEMEK İSE, TOKAT BELEDİYESİ GÜCÜ İLE T.F.F. PROFESYONEL 3. LİG FUTBOL MÜSABAKALARINA İŞTİRAK ETMEKTE HİÇ BİR ENGEL YOKTUR. HEM KULÜP RASYONEL VE PROFESYONELCE YÖNETİLİR. BELGE AKIŞI RESMİ PLAN VE BÜTCESİ OLUR ŞAİBE VE DEDİKODULARDA ORTADAN KALKAR. ŞİMDİ HERKESİN VE HER KURUMUN BÜYÜK DÜŞÜNME ZAMANIDIR.

ŞİMDİ, ÇOK ÇALIŞIP YENİ EVİMİZ-ADRESİMİZ OLAN 3.LİGDE’DE BAŞARILI OLABİLMEK İÇİN YENİ MÜCADELEYE UYUM, GELECEĞE DOĞRU BİR NEHİR GİBİ AKMA ZAMANIDIR.

ŞİMDİ, TOKATSPORLULAR OLARAK KOŞULLAR NE OLURSA OLSUN, YAPTIKLARIMIZI, YAPACAKLARIMIZI SEVENLERİMİZLE PAYLAŞMAK ZAMANIDIR.

ŞİMDİ, DÜNÜ VE BUGÜNÜ ANLATMAK İÇİN EN ÇOK BİZ ESKİ TOKATSPORLU FUTBOLCULARA SPOR ADAMLARINA SPOR YAZAR ÇİZERLERİNE FIRSAT DOĞDUĞU GÜNDÜR.

ŞİMDİ DAHA GÜZEL TOKAT, DAHA BAŞARILI TOKATSPOR UMUDU DİLEĞİYLE, “Hayatın tozlu yollarından geçip, yine de yanına geldim. Sorma bana neleri çektim, Bu yoldan geçenlere mi kızar oldun. Sevdasına dayanamayıp geri dönenlere mi? Yıllardır yudum yudum bir cigara dumanı gibi O bitmeyen hasreti içime çektim. Susuzluktan olduğunu sanma. SEVDANDANDIR EY ŞAMPİYON TOKATSPOR’’ DEMEK ZAMANIDIR.

SÖZÜN ÖZÜ: KALPLERİ VE GÖNÜLLERİ TOKAT, TOKATSPOR AŞKI İLE DOPDOLU OLUP BİZİM ÇOCUKLARIMIZIN, BİZİM TOKAT’IMIZIN ÖZ ÇOCUKLARININ ZEKİ, ÇEVİK VE AYNI ZAMANDA AHLAKLI YETİŞMELERİ UĞRUNDA EMEK VE MESAİLERİ HER TÜRLÜ TAKDİRİN ÜSTÜNDE OLAN, SY. VALİM, SY. BEL. BAŞKANIM, SY.GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRÜM, SY. DEFTERDARIM, SY. S.G.K. MÜDÜRÜM VE SY. YETKİ VE SÖZ SAHİBİ BÜYÜKLERİM, ONCA GÜNDÜR BASINDA YAZILAN ÇİZİLEN ŞİKAYETLER İLE TOKATSPOR A.Ş. -DERNEĞİNİN PÜRMELAL HALİNİN DÜZLÜĞE, AYDINLIĞA ÇIKARILMASINA YARDIMLARINIZI İSTEMEK GEÇMİŞİMDEN GELEN HAKKIMDIR.

SAYGIYLA ARZ EDERİM.

HALİS SAĞLAM

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat