“BAL’DA YÜZLERCE TAKIM ZOR DURUMDA”

Bir dönem Tokatspor’da Teknik Direktörlük yapmış isimlerden Cevdet Uzunköprü, Bölgesel Amatör Ligler, 3. Lig ve 2. Lig’deki gelişmeleri yakınen takip ediyor, gündeme getirilmesi gereken dikkat çekici konuları sosyal paylaşım hesabından futbolseverlerle paylaşıyor. Geçtiğimiz gün de Bölgesel Amatör Liglerle ilgili bir konuyu gündeme getirdi.

            Teknik Direktör Cevdet Uzunköprü, BAL’da yüzlerce futbolcunun zor durumda olduğunu vurguladı. Uzunköprü’nün değerlendirmesi şöyle oldu:

            “Bölgesel Amatör Liglerde yüzlerce futbolcular zor durumda... Futbola ve takımlara hiç bir faydası olmayan bu yaş kontenjan kuralından dolayı bugüne kadar hiç bir genç oyuncu çıkmadı, bilakis birçok gencin kaybolmasına sebep olmuş... Amatör liglerde yeteneği ve kapasitesi olan genç veya tecrübeli oyuncunun oynayacağına hocalar karar versin. Sezon başı takımın yapılanmasını ve kuracağı takımı nasıl oynatacağını federasyon belirleyemez bu hakkın yok... Bu saçmalığa bakınız... 97 üstü 5 oyuncu... 91 ile 97 arası serbest... 91 altı 5 oyuncu... Bu saçma yaş kontenjanın bölgesel liglere bir faydası bir katkısı olmadı. İnsanların ekmeği ile oynamayınız. Bırakınız takımlar ve hocalar takımlarını nasıl kuracaklarına kendileri karar versin...”

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat