NİKSAR’DA SALÇALIK DOMATES EKİMİNE YENİDEN START VERİLDİ

Niksar'da Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürlüğünü salçalık domates ekimi çalışmaları kapsamında domates fideleri toprakla buluştu.

            Niksar'da Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürlüğünü salçalık domates ekimi çalışmaları kapsamında; Merkez Hamidiye mahallesinde, Selahattin Adıyaman'a ait  60 dekar alanda modern tarım teknikler kullanılarak domates fideleri toprakla buluştu

            Modern tarım tekniklerinden damla sulama ve damla sulamalı bitki besleme yöntemleri kullanılarak yetiştiricilik yapmayı planlayan Adıyaman yeni fide dikme makinesi satın alarak fidesini kendi aile işletmesinde çalışan aile fertleriyle birlikte dikerek, işçilik giderlerini de en aza indirdi.

            Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Tarım Kredi Kooperatifi ile yapılan sözleşme ile sanayilik domates üretimi yapılacağı belirtilerek, "Ekilişte  çeşit olarak  Zeplin sanayilik yer domatesi çeşidi  ve dekara 2000 adet fide dikimi yapılmış,  dekardan ortalama 12 ton domates üretimi hedeflemektedir. Ülkemizde üretimin artması pazarda arz talep dengesinin sağlanması adına çiftçilerimizin bu çalışmalarına İlçe tarım ve orman müdürlüğümüzce teknik destek verilmektedir." denildi.

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat