SÖZ DERNEK YÖNETİMİNDE

Karacan: “İşin detayı çok var, içim çok yanıyor”

Tokatspor Kulübü Derneği Basın Sözcüsü Okay Karacan, Yönetim Kurulundaki isimlerden Ender Demirtaş, İzzet Sansar, Burak Ocaklı, Hüseyin Alpat ve Sefa Karasu ile birlikte basın mensuplarına açıklamalarda bulundular.

            Dedeman Otel’de saat 15.00’da başlayan toplantı 2,5 saat sürdü. Tokatspor’un A.Ş. olma süreci, yaşananlar kendileri açısından kamuoyuna sunuldu.

            Açıklamalarının şahsi bir savunma olarak görülmemesini isteyen Okay Karacan, “10 gündür uyuyamıyorum. Biz sadece yeddi emin olduk orada. Ufuk Akçekaya’yı buraya ben getirmedim. Ben bir radyo programına katıldım. Ufuk Akçekaya’ya verilen sözleri de anlattım. Şimdi bana diyorlar ki niye anlatmadın, işte radyoya bağlandım, anlattım. Ufuk Akçekaya’ya verilen, tutulmayan sözleri de anlattım, Ufuk Akçekaya’nın davranışlarını da anlattım. Ufuk Akçekaya tek adam yönetiminden yanaydı. Ufuk Akçekaya herkesin ona biat etmesini istiyordu. Çok para getirilmesini istiyordu. Mesela lunapark kirasının sözü verildi, yaklaşık 150-200 bin lira bir para ödenmedi, olmadı yani. İşin çok detayı var, içim çok yanıyor.” dedi özetle.

EĞER DOĞRU DÜRÜST YÖNETEBİLSEYDİK…

            Okay Karacan, yönetimsel konularda bilgi aktarırken “yeter ki takıma birisi dokunsaydı. Kimse dokunmadı takıma. Yöneticisi yoktu takımın, futbolcuların sırtını sıvazlayacak kimse yoktu. Çünkü biz uzaklaştırılmıştık. Ağustos ayında Darıca Gençler Birliği maçına kadar Murat Yoldaş’a yoldaşlık ettiğim oldu. Onun dışında hiçbir ilgim olmadı. Sadece şunu söyledim, kulübe menajeri sokma, bir kulübe menajer girmez. Prensip olarak bu yanlış, dedim. Tamam tamam, tamam dedi, sonra Aytunç Bozkurt ile anlaştı, hayatımda hiç görmedim. Menajer varsa ben yokum dedim. Kulübe menajer girdi ve ben çıktım. Zarar gelmesin diye de tek bir şey söylemedim. Yine de dayanamadım, destek vermek istedik. Arkadaşlarım burada bir maça geldiler, kulübü ziyaret etmeleri istenmedi. Neden? Fiili bir saldırıdan korkuyorlarmış, dağ başını mı burası. Eşkıya mı bu insanlar. Onlar da maça gittiler. Maçta devre arasında olanlar var. Maalesef biz bir toplantı yapmadık yönetim kurulu olarak. Bugün kulübün kasasında 10 milyon para olurdu eğer doğru düzgün yönetebilseydik. İnsanlar var olmak istediler ama başaramadık bunu.” diye detaylıca izah etti.

İLERİ GELENLERİNİN ÇÖZMESİ KANAATİNDEYİM

            Okay Karacan Tokatspor A.Ş. ile gelinen noktanın çözüme kavuşması için şehrin ileri gelenlerinin el atması gerektiğini belirtirken “bu aşamadan sonra şehrin ileri gelenlerinin oturup bir karar vermesi lazım. Şehrin ileri gelenleri bir karar veremiyorsa bizim çözebileceğimiz bir şey yok. Şehrin bir araya gelmesi lazım.” dedi.

TEFERRUATLI AÇIKLAMALAR…

            Okay Karacan ile yanında yer alan Yöneticiler Ender Demirtaş, İzzet Sansar, Burak Ocaklı, Hüseyin Alpat ve Sefa Karasu’nun yaptığı açıklamaların teferruatları günbegün spor sayfamızdaki haberlerimizde okunacak.

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat