JANDARMA ÖĞRENCİLER İÇİN TRAFİK STANDI AÇTI

Tokat İl Jandarma Komutanlığı Erbaa ve Niksar İlçe Jandarma Komutanlıkları tarafından, ‘05-13 Mayıs Karayolları Trafik Güvenliği Günü ve Trafik Haftası’ etkinlikleri kapsamında program düzenlendi.

            Tokat İl Jandarma Komutanlığı Erbaa ve Niksar İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri,Erbaa ilçesi Koçak Köyü İlkokulu, Niksar ilçesi Arpaören İlkokulu ve Aysel Nadide Başar Yatılı Bölge Ortaokulu’nu ziyaret edilerek trafik standı açtı.

            Etkinlikte öğrencilere anahtarlık, Türk bayraklı tişört, kurşun kalem, cetvel, broşür ve çeşitli materyaller dağıtıldı. Trafik lambası görünümlü kurabiye dağıtılarak, trafik kuralları hakkında bilgilendirme yapıldı. Gönüllü trafik görevlisi öğrenciler tarafından trafik denetimi yapıldı ve sürücüler trafik kurallarına uymaları konusunda bilgilendirildi. Ayrıca “Öncelik Yayanın, Öncelik Hayatın” sloganıyla 2019 yılının “Yaya Öncelikli Trafik” yılı ilan edilmesi sebebiyle, Trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması için bilgilendirici broşür dağıtılarak farkındalık oluşturmak amaçlandı.

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat