"GÜZEL AHLAK" ÖDÜLLENDİRİLDİ

“İçindeki Güzelliği Paylaş” sloganıyla bu sene 7.si düzenlenen ve “Güzel Ahlak”ı konu alan Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür yarışmasında dereceye giren yarışmacılar ödüllendirildi.

            Server  Gençlik ve Spor  Kulübü tarafından tüm dünyada organize edilen, Tokat’ta ise DEHA Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü tarafından yürütülen Ufka yolculuk- 7 "Güzel Ahlak" konulu kitap okuma yarışması Ödül Töreni yoğun bir katılımla 11 Mayıs 2019 Cumartesi günü düzenlenen iftar programıyla gerçekleştirildi.

            İlkokul, ortaokul ve lise olmak üzere 3 farklı  kategoride 17 Mart Pazar saat 10.00’da tüm Türkiye ile birlikte Tokat'ta da yapılan yarışmaya Tokat’tan toplam 6 bin 500 yarışmacı başvurdu. Yarışma sınavı 200 gönüllü gözetmen nezaretinde Tokat il merkezinde, bütün ilçe merkezlerinde, birçok belde ve köyde başarıyla uygulandı.

            Tokat’ta dereceye girenlere ödülleri DEHA Gençlik Sporve İzcilik Kulübü tarafından  törenle verildi. Ödül programı açılış konuşmasını  yapan DEHA Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü başkanı Mustafa DOĞAN, "%100 Allah rızası ve %100 gönüllülük esaslı yapılan yarışmaya teveccühlerinden dolayı yarışmacılarımıza ve tüm Tokatlılara, ayrıca desteklerini bizden esirgemeyen başta Tokat Belediye Başkanımız Sayın Av. Eyüp Eroğlu’na;  yine yarışmamızın duyurusunda ve  sınavımızın okul ortamlarında huzurlu bir şekilde  yapılmasında  katkı ve destek sağlayan  İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve ilçe  Milli Eğitim Müdürlüklerimize, okullarımızda sadece Allah rızası için gayret gösteren takvalı kahramanlarımıza, sınavda gönüllü gözetmenlik yapan fedakar öğretmenlerimize ve özellikle tüm bunların yapılabilmesi için bizlere  destek sağlayan sponsorlarımıza ayrı ayrı, sonsuz şükranlarımı arz ederim. Ayrıca yarışmamızın her aşamasında üstün gayretleriyle destek sağlayan Tokat Çevre ve Kültür Derneği yönetim kuruluna, Nezahet Hanımlar Derneği yönetim kuruluna, Turhal  Çevre ve Kültür Derneği yönetim kuruluna minnet ve şükranlarımı arz ederim.” dedi

            Programa konuşmacı olarak katılan  Cumhuriyet Ünv. İlahiyat Fakültesi Tasavvuf Anabilim dalı  Başkanı Prof. Dr. Kadir Özköse, güzel ahlakın dindeki yeri ve öneminden bahsederek topluma kattığı değerleri anlattı.

            Gecede ilkokul, ortaokul ve lise olmak üzere 3 farklı kategoride dereceye giren 99 yarışmacıya ödülleri dağıtıldı. Tüm ilçelerden değişik derecelerde ödül almaya hak kazanan yarışmacılara ödüllerini programa katılan protokol takdim etti.

            Yarışmada, İlkokul  Kategorisinde Tokat birinciliğini Erbaa/Kuruçay İlkokulundan Fatıma Zehra Baygın, ortaokul kategorisinde Tokat birinciliğini Zile Fevzi Çakmak Ortaokulundan Gülten Yeniler,

lise kategorisinde Tokat birinciliğini Reşadiye Sebahat-İsmet Erdem Anadolu Lisesi öğrencisi İhsan Akdeniz aldı.

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat