KABLO HIRSIZLARINA GENİŞ KAPSAMLI OPERASYON

Zile’de haberleşme ve enerji nakil hattı kablo hırsızlığı suçuna yönelik 3 ilde operasyon yapan Jandarma 5 kişiyi gözaltına aldı, bunlardan 2’si tutuklandı. Soruşturmada bugüne kadar; 10 şüpheli yakalandı, toplam tutuklu sayısı ise 6’ya çıktı

            Tokat İl Jandarma Komutanlığı Zile İlçe Jandarma Komutanlığınca, Zile ilçesi sorumluluk bölgesinde Haberleşme ve Enerji Nakil Hattı Kablo Hırsızlığı Suçunu işleyen şahıslara yönelik, Zile Cumhuriyet Başsavcılığından alınan karara istinaden Tokat İl Jandarma Komutanlığınca başlatılan soruşturma kapsamında; Yozgat İli Çekerek ilçesinde ikamet eden 4 şahıs, Ankara ilinde ikamet eden 1 şahıs ve İstanbul ilinde ikamet eden 1 şahıs olmak üzere toplam 6 şüpheliye yönelik, 6 adreste operasyon yapıldı. Eş zamanlı yapılan operasyonda gözaltına alınan 5 şüpheliden, 2’si sevk edildikleri mahkemece tutuklandı. 3 şüpheli adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. Firari olan 1  şüphelinin yakalanması için çalışmalar devam ediyor.

            Şüphelilere ait ev ve eklentilerinde yapılan aramada; Türk Telekom A.Ş.ye ait 36 kg. yanmış bakır kablo, TCDD’ye ait olduğu değerlendirilen 6.6 kilogram sinyalizasyon kablosu ve 2 adet balta ele geçirildi.

            Başlatılan soruşturma kapsamında bugüne kadar; 10 şüpheli yakalandı. Bunlardan 6’sı sevk edildiği adli makamlarca tutuklandı, 3’ü adli kontrol kararı ile serbest bırakıldı. Şüphelilere ait ev ve eklentileri ile araçlarında yapılan aramalarda; Türk Telekom A.Ş.’ye ait 350 metre kablo, 202.8 kg. yanmış bakır kablo, TCDD’ ye ait olduğu değerlendirilen 6.6 kg. sinyalizasyon kablosu ile şüpheliler tarafından suçta kullanılan 3 adet balta, 1 adet demir kesme makası ve 1 adet telefon direğine çıkmak için kullanılan ayakçak ele geçirildi.

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat