KARACAN’IN AÇIKLAMALARINDA SONA DOĞRU

Tokatspor Kulübü Derneği Basın Sözcüsü Okay Karacan, basın toplantısında konuşurken beraberinde Yönetim Kurulundaki isimlerden Ender Demirtaş, İzzet Sansar, Burak Ocaklı, Hüseyin Alpat ve Sefa Karasu da vardı.

Okay Karacan açıklamasını bitirdikten sonra beraberindeki isimlerden söz almak isteyenin olup olmadığını sordu. Eski Kulüp Başkanlarından İzzet Sansar, bir konuda daha açıklama getirmesini istedi. Bu hususta da Okay Karacan bir açıklama daha yaptı. Bu açıklama da Kulüp Başkanı Ufuk Akçekaya’nın yönetimden kulübü borçlandıracak bir imza istemesi üzerine oldu.

Okay Karacan’ın açıklaması şöyleydi:

“Başkan bizden kulüp gelirlerine 5 milyon liralık temlik koyulmasına dair bir imza istedi. Hiç kimse imzalamadı Işıl hanım ve Ahmet Dursun dışında. Biz imzalamadık, reddedildi, kulübe temlik koydurmadık. Yeddi eminliğimiz bu kulübü korumaktı.

Hepimiz engelliyiz şuan. Ne kulübün sosyal mecra hesaplarına girebiliyoruz, ne kulübe girebiliyoruz, ne de kimseyle iletişim kurabiliyoruz. Biz bir şey edemezdik A.Ş. ile. Türk Ticaret Kanunu var.

Bana para vermiş! Bu da ikinci partide harcadığı arkadaşların dedikodu mekanizmasından çıkıyor. Benimle para ilişkisini bilen bir kişi var, Ahmet Dursun. Bu kadar dedikoduya gerek yok. Dedikodu ile olmaz bu iş. İngilizlerin güzel bir sözü var: “Dürüstlük en iyi politikadır.” Dürüstçe söyleyin. Eğer bana emir verirsen karşılığını ödersin. Ben geçen sene yaptığım televizyon sözleşmesini iptal ettim, Tokatspor için çalışacağım diye. Artı Juventus Futbol Okulunu getirecektim, artı onun emrinde çalışacaktım, artı bedava çalışacaktım! Artı Ahmet’in sözleşmesini yapacaktım. Benim de çocuklarım var, ekmek bekliyorlar. Şunu verirsen, dedim, tamam dedi, el sıkıştık, sonra dedikodu yapıp para verdim, bilmem ne… E otobüsü keşke ayarlamasaydım! Otobüsten kulübün o günkü cari hesapla kulübe kârı 125 bin liradır. Bu kulübe 125 bin lira katkı sağlamış oldum. 75 bin liralık da onun farkında olmadığı birilerinin bildiği katkı sağladım. Benim gücüm bu kadardı arkadaşlar, ben işadamı değilim. Artı, Ahmet Camgözoğlu’nun da söylediği gibi itibarsızlaştırdım kendimi. Allah’a çok şükür, Eskişehirspor, İzmir.. çok şey yaptım o kulüpler için, bu şehir için de yapmaya hazırdım. Belgesel çekmeye, bütün gazetelerin dergilerin adamları buraya gelmek için hazırdılar. Ahmet Dursun başrolde olacaktı, ben çıkmayacaktım, hepsini iptal ettirdim çünkü adam yerine koyulmadık.

Bu aşamada şehrin ileri gelenlerine şunu söylüyorum: Çıkıp korusaydınız beni! Ben de iyi kötü futboldan anlarım, çıkıp korusaydınız. Sabah kalkıyorum, twitterda “2 Mayıs yalancılar gününüz kutlu olsun.” diyen biri. Ne demek bu, ne yalancılığı… Ben buradayım. Ufuk Akçekaya, Ahmet Dursun ve benim kongredeki fotoğrafımız, neymiş, satmışız kulübü… Bir şey satmadık arkadaşlar, kulüp 13 milyon lira borçluydu ve kulüp kayyuma gidiyordu. Gitmezdi kardeşim kayyuma. Kimse adaylık koymadı. Koydu mu birisi adaylığını?”

TÜFAD BAŞKANI ETHEM CENİKLİ ve

ERCAN SÜSOY DA MÜDAHİL OLDU…

            Basın toplantısının sonlarına doğru, Okay Karacan açıklama yaparken gelişen süreçte, toplantıyı dinlemekte olan TÜFAD Onursal Başkanı Ercan Süsoy ile TÜFAD Tokat Şube Başkanı Ethem Cenikli de toplantıya müdahil oldu.

             Teknik Direktör Ercan Süsoy, söze katıldı ve “ben endişeliyim, bundan sonra acaba Buca gibi mi olacağız? Açık konuşuyorum, işin kötü tarafı bu.” dedi.

(Devam edecek…)

 

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat