SPOR LİSESİ’NDE BİLİM FUARI AÇILDI

Şehit Aydoğan Aydın Spor Lisesi’nde bu yıl 3’üncüsü düzenlenen TUBİTAK 4006 bilim fuarının açılışı gerçekleştirildi.

            50 öğrenci ve 12 danışman öğretmenin çalışmaları ile hazırlanan fuarda; fizik, biyoloji, coğrafya, dil ve edebiyat, sosyoloji, teknoloji ve tasarım, din kültürü ve ahlak bilgisi, tarih, psikoloji alanlarında toplam 22 proje sergilendi.

PROJELER BAŞARILI ÇALIŞMALARIN İLK BASAMAĞI

            Programın açılış konuşmasını yapan Şehit Aydoğan Aydın Spor Lisesi Müdürü Ahmet Kayhan Kılıç, bilim fuarlarının öğrenmeye istekli, merak eden, araştırmacı, bilinçli bireylerin yetişmesine katkı sağlayan öğrenme metotlarından biri olduğunu söyledi.

            Fuarda çeşitli çalışmalarını sergileyen öğrencilerin ülke yararına büyük buluşların mimarı olacaklarını belirten Kılıç, “Bilim fuarları, genç bireylerin bilimin önemini kavrayıp, birçok teorik bilginin gerçek yaşamdaki işleyişini fark etmelerini sağlar. Bu tür etkinlikler hayal gücü ile yaratıcılığın birleşimidir. Eğitim kurumlarının öncelikli amacı da bu yaratıcılığın ortaya çıkmasına zemin hazırlamaktır. Öğretmen ve öğrencilerin gayretli çalışmaları ile ortaya çıkan bu projelerin bilim ve teknikte yeni buluşlara kapı aralamasını temenni ederiz. Bu fuarda çeşitli çalışmalarını sergileyen gençlerimiz ileride ülke yararına olacak büyük buluşların mimarı olabilirler. Her biri birer bilim adamı olarak ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesine ulaştırabilirler. Yeryüzünde hiçbir icat sıfırdan var olmamıştır. Her çalışmanın mutlaka öncesi bulunmaktadır. Eminim ki proje çalışmalarınızın her biri ileride başarılı çalışmalarınıza atılacak büyük imzaların ilk basamağı olacaktır” dedi.

            Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından misafirler stantları gezerek bilim fuarında sergilenen projeler hakkında bilgiler aldı.

            Programa, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdullah Gürbüz, Şehit Aydoğan Aydın Spor Lisesi Müdürü Ahmet Kayhan Kılıç, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat